Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

En Hızlı İnternete Sahip Olan Ülkeler Açıklandı

Gündelik hayatımızın bir parçası olan internet, çoğu zaman yavaşlığı ile şikayet ettiğimiz konuların başında geliyor. Daha önce İnternet Download ve Upload Hızı Kaç Mbps Olmalıdır? yazımızda bu konuyu ele almıştık. Dünya genelinde yapılan bir araştırma ile ülke bazlı olarak internet hızları belirlendi.

1993 yılında hayatımızın bir parçası olmaya başlayan internet, her geçen gün kullanıcıları içine çekerek adeta vazgeçilmez bir noktaya geldi. Hız ölçüm platformu Speedtest, dünya genelinden gelen verileri kullanarak 170 ülkenin sabit bant internet hızını belirledi.

Elde edilen verilere göre en yüksek hıza sahip internet Singapur'da bulunuyor. 238.59 Mbps internet hızına sahip olan Singapur'u 231.70 Mbps ile Hong Kong, 217.70 Mbps internet hızı ile Tayland ilk üç sırayı paylaştı.

Türkiye ise bu sıralamada 170 ülke arasında 103. sırada yer bulabildi. Ülkemizdeki internet hızı 30.51 Mbps olarak ölçüldü. Upload hızı 8.3 Mbps olarak kayıtlara geçerken, ping değeri 25ms olarak belirlendi.

Elde edilen verilere göre en düşük internete sahip ülke Türkmenistan olarak kayıtlara geçti. Ülkede ki internet hızı 2.77 Mbps olarak hesaplandı.

Yazar Hakkında

Talha Yılmazer
Talha Yılmazer Elektrik-Elektronik teknolojisi mezunuyum. Uzun yıllardır çeşitli web platformlarında içerik editörlüğü yapmakla birlikte, profesyonel makale hizmetleri sağladım. Şu anda Teknolojio'da kurucu ortak ve içerik editörü pozisyonlarında görev almaktayım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap