Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Elise Karşısında Nasıl Oynanır?

Elise counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan çeşitli ipuçları sana Elise karşısında yardımcı olacaktır.

Elise daha çok E yeteneğini denk getirdiği zaman etkili olan bir şampiyondur. Mücadele başlatmak ve baskın düzenlemek için E yeteneğine ihtiyacı vardır. Bu yeteneğin bekleme süresi oldukça fazladır. Dolayısıyla bu yeteneği boşa kullandırtmaya çalışmalısın.

Elise'in anlık hasarı çok yüksektir. Bire bir mücadelelerde rakibin etkisiz bırakabilecek kadar güçlüdür. Tank bir şampiyon ile oynamıyorsan veya çok güçlü kitle kontrol yeteneğin yoksa onunla bire bir mücadeleye girişmeye çalışmamalısın.

Elise'in sıçradıktan sonra bir süre havada kalıp hamle yaptığı yeteneğine dikkat etmelisin. Bu yetenek ile Elise elinden kaçabilir veya beklemediğin hamlelerle seni şaşırtabilir. Bu nedenle onunla karşılaştığın zaman güvenli oyunu tercih etmelisin.

Elise Karşısında Strateji

Elise'in hasar potansiyeli tamamen yeteneklerine bağlıdır. Yeteneklerini kullandıktan sonra daha fazlasını sunamayacak kadar güçsüz kalan bir şampiyondur. Yetenekleri bekleme süresinde olduğunda hamle yapmalı veya hasar takasında ısrarcı olmalısın.

Elise tıpkı bir suikastçı gibi oynar. İlk olarak taşıyıcı şampiyonlara doğru hamle yapıp anlık hasarını konuşturmak ister. Çok uzun süren takım savaşlarında pek etkili değildir. Bu nedenle grup halinde dolaşmalı ve onun tek tek hedefleri yakalamasına izin vermemelisin.

Elise genellikle görüş kısıtlamasının olduğu alanlarda E yeteneğini kullanarak seni gafil avlamaya çalışacaktır. Bu tür hamlelerle yakalanırsan gerçekleştireceği kombinasyonun altında ezilmiş olursun. Haritada gerekli noktalara görüş avantajı sağlayacak totemler bırakmayı ihmal etmemelisin.

Elise'in Potansiyeli

Elise iki eşyasını tamamladığında son derece ciddi hasarlar vermeye başlar. Bununla başa çıkmak için grup halinde hareket etmek önemlidir. Aynı zamanda kitle kontrol etkisi yeteneklerini ona saklamayı düşünebilirsin. Tek yakalanırsan bu senin sonun olacaktır.

Elise ile erken evrede mücadele etmen pek mümkün olmayacaktır. Onun ormanına girip orman baskınları düzenlemeye çalışmamalısın. Bundan her zaman Elise avantajlı çıkacaktır. Genellikle orman baskınları düzenlemek için güçsüz anını beklemelisin.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum.

Yorum Yap