Ekstra Kapılı Fiat 500 3+1 Tanıtıldı

İtalyan otomobil üreticisi Fiat, elektrikli otomobili Fiat 500’ün yeni bir modelini tanıttı. Fiat 500 3+1 adı verilen otomobil pratik kullanımı ile ön plana çıkıyor.

Fiat 500’ün Cabrio ve Hatchback modellerinden farklı olarak araçta üçüncü bir kapı bulunduran Fiat 500 3+1, sağ tarafta bulunan bu kapı sayesinde arka koltuklara erişimi sağlıyor ve ön kapı açılmadan arka kapı açılmıyor. Eklenen kapıya rağmen aracın boyutunda bir değişiklik gerçekleşmese de toplam ağırlığında 30 kg artış gerçekleşiyor. Toplam ağırlıktaki bu yükselişin aracın performansını ve enerji tüketimini etkilemediği açıklananlar arasında.

Oldukça kullanışlı bir araç olan Fiat 500 3+1’in satışı ‘’La Prima’’ adında özel bir model ile başlayacak. Dolgun bir donanıma sahip olan araçta 17 inç boyutunda jantlar, LED farlar ve stop lambaları, krom detaylar, otomatik klima, 360 derece park sensörü ve geri görüş kamerası, hız sabitleyici, şerit ortalama, trafik işareti algılama, hız asistanı, acil durum freni, hız sabitleme gibi birçok özellik sunuluyor. Standart olarak sunulan özellikler kulağa oldukça hoş geliyor. Ayrıca üç farklı renk seçeneği de sunulanlar arasında.

Fiat 500 3+1, üç farklı donanım ile kullanıcılarına sunuluyor. Action isimli donanım 95 beygir gücünde elektrikli motora sahip. 23.8 kWh bataryaya sahip olan araç 180 km sürüş mesafesine sahip. Ayrıca aracın 0-100 km/sa hızlanması 9.5 saniyede gerçekleştiriyor. Maksimum hız seviyesi ise 135 km/s olarak açıklandı. Passion ve Icon donanımları ise 118 beygir güç üreten elektrikli motora sahip. 42 kWh bataryaya sahip olan araçlar 320 km sürüş mesafesine sahip. Icon ve Passion donanımlarına sahip araçlar 0-100 km/sa hızlanmasını 9 saniyede tamamlıyor ve maksimum hızları 150 km/s olarak sabitlenmiş durumda.

Fiyatı Ne Kadar?

İtalya’da devletin elektrikli araçlara sunduğu 6.600 euroluk devlet desteği ile otomobilin fiyatı 19.900 eurodan başlayacak.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap