Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Ekko Karşısında Nasıl Oynanır?

Ekko counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan çeşitli ipuçları sana Ekko karşısında yardımcı olacaktır.

Ekko'nun potansiyel hasarı pasif yeteneğinden gelir. Pasif yeteneğiyle dolum elde etmesine engel olursan hasarını azaltmış olursun. Bunun için Q yeteneğinden kaçınman ve E yeteneğinin menzilinden uzak durmaya çalışman gerekir.

Ekko W yeteneğiyle sersemletme etkisi uygulamaya çalışacaktır. Bunun için dikkatli olmalısın. Onunla hasar takasına girmeden önce bir iki saniye bekleyip ortaya çıkmasına izin vermelisin. Bu sayede hasar takaslarını daha elverişli hale getirebilirsin.

Ekko sürekli olarak minyon birliklerini ileri ittirmeyi düşünen bir şampiyondur. Genellikle bunu Q yeteneğini kullanarak yapar. Q yeteneğini ne zaman minyon temizlemek için kullanırsa onu cezalandırmaya çalışman gerekir.

Ekko Karşısında Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Takım savaşlarında Ekko'ya odaklanmak bir çözümdür. Bu sayede özel yeteneğini güvenli bir şekilde kullanmasına engel olabilirsin. Özel yeteneğini genellikle kaçmak veya mücadeleye girişmek için kullanacaktır.

Kuşatma altında olup olmadığını gözden geçirmelisin. Ekko sürekli kanatlardan baskı kurmaya çalışan bir şampiyondur. Bunun sebebi görünmez noktadan çıkıp W yeteneğiyle hamle yapmaya çalışacak olmasıdır. Bu tür durumlarda birkaç saniye geri çıkmak iyi bir fikirdir.

Ekko oyunun orta evresinde ayrık ittirme yapmaya çalışacak bir şampiyondur. Kenarlardaki koridorda tek başına kalmasına izin vermemelisin. Onun yetenekleriyle başa çıkabilecek birini karşısına göndermek gerekir.

Ekko'nun Potansiyeli

Ekko 9. seviyeye ulaştığı zaman minyon temizleme becerisi olağanüstü derecede güçlenir. Bu noktadan itibaren yan koridorlardan olabildiğince minyon skoru toplamaya çalışacaktır. Onu yalnız bırakmamalı ve karşısına mutlaka birini göndermelisin.

Ekko 2. seviyeye ulaştığında güçlüdür ama 3. ve 6. seviye arasında güçsüz kalır. Hasar takasında bulunmak istiyorsan bu evreyi dikkate alman gerekir. Onun güçsüz olduğu zamanda saldırarak hasar takasları için işini garantiye almayı başarabilirsin.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum.

Yorum Yap