Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

EA, Play Live Spotlight Serisini Duyurdu

Bu yıl farklı etkinliklere katılmayan ve kendi etkinliğini yayınlayacağını duyuran Electronic Arts, EA Play Live için takvimi açıkladı.

EA’nın resmi blog sayfasında “EA Play Live Spotlight Serisini Duyuruyor” başlığı ile yer bulan yeni içerik, EA Play Live için merak edilenlerin öğrenilmesini sağladı. 22 Temmuz'da yapılacak olan ana şov öncesinde 4 farklı seri hazırlayan EA, Play Live Spotlight olarak adlandırıldığı etkinlik ile ana etkinliğe hazırlık yapacak. 4 ara Spotlight ve ardından ana bir şovdan oluşacak 5 farklı yayın, EA’nın oyunlarıyla ilgili pek çok soru işaretini giderecek ve yeni gelişmelerin öğrenilmesini sağlayacak. 

EA Play Live Spotlight serisinde neler olacak?

EA Play Live Spotlight etkinlikleri kapsamında oyunlar öncesindeki dönemler de oyuncularla paylaşılacak. EA Originals oyunlarının arkasındaki DICE, Respawn, EA SPORTS ve ortak stüdyolarındaki geliştiricilerin tanıtılacağı ve oyunların hazırlık aşamalarının aktarılacağı yayınlar, böylece pek çok merak edilen durumu da açıklığa kavuşturacak.

EA Pazarlama Müdürü David Tinson, mevcut etkinlikler için yaptığı değerlendirmede “Hayranlarımızla bağlantı kurmak, onlara yarattığımız oyunları göstermek ve oyunları yapan insanlardan haber almak için her yıl EA Play Live'a ev sahipliği yapıyoruz. Bu yıl EA Play Live, izlemek istediklerinizi izlemenize olanak tanıyan bir dizi etkinliğe sahip olacak.” dedi. Açıklamalara göre ilk etkinlik 8 Temmuz'da başlıyor.

8 Temmuz günü yapılacak etkinlikte, ana oyun Battlefield 2042 olacak ve çeşitli katılımcılar ile oyunun gelişimine yönelik bilgiler verilecek. 22 Temmuz’da ise oyun için daha kapsamlı bir tanıtım yapılacak. Bir sonraki etkinlik ise 13 Temmuz tarihinde gerçekleştirilecek. Etkinlikte ise özellikle sinema dünyasının yıldız isimlerini katılacağı bir panele ev sahipliği yapacak. EA Play Live Spotlight serisinin 3. etkinliği ise 19 Temmuz tarihinde yapılacak. Madden NFL 22’nin ana konu olacağı etkinlikte, oyuna dair merak edilenler yanıtlanacak ve oyun için ilk derin incelemeye yer verilecek. Son etkinlik ise 20 Temmuz tarihinde yapılacak. Ancak etkinlik için hiçbir detay paylaşılmamış durumda ve sürprizlerin olabileceği belirtiliyor.

Ana gösteri 22 Temmuz’da yayınlanacak

Yapılacak ilk 4 ön gösterinin ardından ana gösteri 22 Temmuz tarihi itibariyle canlı olarak ekranlara getirilecek. Ana gösteride şimdiden yer alacağı kesinleşen oyunlar ise şöyle; Battlefield 2042, Apex Legends ve Lost in Random. 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap