EA FIFA Ultimate Team Ganimet Kutularını Test Ediyor

FIFA 21 için başlatılan futbol etkinliği kapsamında kişilerin ganimet kutusu alırken daha iyi karar verebilmesi adına yeni özellik test edilmeye başlandı.

FIFA serisi ile hem mobil hem de masaüstü platformlarda oldukça popüler durumda olan EA, kullanıcıların ganimet kutuları satın almadan önce içeriklerini görmesi adına yeni bir fırsat üzerinde çalışmalara başladı. Futbol Festivali etkinliği kapsamında gerçekleştirilecek olan mevcut yenilik, satın alıp almama konusunda kullanıcılara karar vermede yardımcı olacak.

Yeni Özellik Nasıl Çalışacak?

FIFA Ultimate Team olarak adlandırılan paketlerde geçerli olacak mevcut özellik ile paketlerden bir tanesi seçilerek içeriği görüntülenebilecek. Kullanıcılar mevcut içeriğini görüntülediği paketi bu sayede ihtiyacı doğrultusunda açıp açmamaya karar verebilecek. Ancak bu konuda belirli bir sınırlamalar da getiriliyor. Kullanıcıların mevcut özellik üzerinden herhangi bir üstünlük elde etmemesi için kutunun içeriği önizleme yapıldıktan sonra geri sayım başlatılıyor ve bu geri sayım bitene kadar başka bir kutu içeriğine bakılamıyor.

Mevcut özellik, oyunu oynayanlar kullanıcılar için oldukça faydalı bulundu. Test aşamasının kısa süre içerisinde tamamlanarak özelliğin oyuna eklenmesi bekleniyor. Ancak üzerinde durulan en önemli detaylardan bir tanesi festival kapsamında sadece paket ve ganimet kutularının açılması için bu özellikten yararlanılabilir olması. Festival sona erdikten sonra oyundaki mevcut özellik ortadan kaldırılacak ve eski sistem kullanılmaya devam edilecek.

Özellikle son yıllarda çok yüksek sızdırma ve el altından satışların olması nedeniyle tartışmaların odağında olan EA, tüm bunlara rağmen ciddi bir şekilde kart ve oyun içi içeriklerinin satışından yüksek karlılığa ulaşmış durumda. 2021 yılı için açıklanan ilk mali raporda EA’nın tüm gelirinin yaklaşık yüzde 30’luk bölümü (1.62 milyar) sadece FIFA Ultimate Team içeriklerinin satışından elde edildi.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap