Dying Light 2: Stay Human Sistem Gereksinimleri

Son dönemin en çok merak edilen ve en çok beklenen oyunlarından biri olan Dying Light 2: Stay Human'ın sistem gereksinimleri belli oldu. Oyuncular minimum sistem gereksinimlerine (720p çözünürlükte oynanabilir) ve önerilen sistem gereksinimlerine (1080p çözünürlükte oynanabilir) bakarak kendilerine bir rota çizebilecekler.

Dying Light 2: Stay Human Türkçe dil desteğine sahip olmayacak ancak Türkçe altyazı desteğiyle birlikte gelecek. Dying Light 2: Stay Human sistem gereksinimleri dahil olmak üzere merak ettiğiniz birçok bilgiyi bir araya getirmeye çalıştık. Öncelikle oyunun konusunu incelemenizi ve daha sonra sistem gereksinimlerine göz atmanızı öneririz.

Dying Light 2: Stay Human: Konusu ve Fragman

Dying Light 2: Stay Human, Techland tarafından geliştirilen ve Techland Publishing tarafından yayınlanan bir oyundur. Oyun açık dünyada geçer, birinci şahıs görüşüyle oynanır ve korku ile hayatta kalma temalıdır. Oyun, 27 Şubat 2015 tarihinde dünya genelinde yayınlanmış olan Dying Light'ın devamıdır.

Oyuncu Aiden Caldwell adında bir hayatta kalanın rolünü üstlenir. Caldwell, virüsten etkilenmiş ama hayatta kalmayı başarmıştır. Şimdi şehirde bir panzehir aramakla meşguldür. Oyuncular çeşitli gruplara yardım etmeyi seçebilir. Oyuncunun aldığı her yeni karar onun oyun içindeki serüvenini etkiler.

Oyun Dying Light adını taşıyan olaylar dizisinden yaklaşık 15 yıl sonrasında geçer. Harran Virus adını taşıyan bir virüs dünyaya yayılmış durumdadır. Bir anlamda dünya modern bir karanlık çağ yaşamaya devam eder. Oyuncuya düşen göre ise bu karanlık çağda hayatta kalmak ve başkalarının hayatta kalabilmesini sağlamaktır.

Dying Light 2: Stay Human Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Dying Light 2: Stay Human oyununu satın alıp indirmeye başlamadan önce ilk olarak sistem gereksinimlerini kontrol etmenizi öneririz. Dying Light 2: Stay Human sistem gereksinimleri minimum, önerilen, Ray Tracing açık minimum ve Ray Tracing açık önerilen olarak dört kısma ayrılır. Minimum kısmı oyunu düşük grafik kalitesinde oynamanıza imkan tanır.

Dying Light 2: Stay Human Minimum Sistem Gereksinimleri

Dying Light 2: Stay Human için minimum sistem gereksinimleri oyunu standart ayarlarda veya daha düşük ayarlarda oynamak isteyenler içindir. Dying Light 2: Stay Human oyun ayarlarını düşük grafik ayarlarına getirmek ve oyunu 720p çözünürlükte (veya 1080P çözünürlük ama 30 FPS değerinde) oynamak istiyorsanız aşağıdaki sistem gereksinimlerini karşılamanız yeterli olacaktır.

Dying Light 2: Stay Human Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi Windows 7 64-Bit
İşlemci Intel Core i3-9100
AMD Ryzen 3 2300X
Ekran Kartı NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti
AMD Radeon RX 560 4GB
Bellek 8 GB RAM
Depolama 60 GB HDD

Dying Light 2: Stay Human Önerilen Sistem Gereksinimleri

Dying Light 2: Stay Human için önerilen sistem gereksinimleri oyunu yüksek grafik ayarlarında oynamak isteyenler içindir. Dying Light 2: Stay Human oyun ayarlarını yüksek grafik ayarlarına getirmek ve oyunu 1080p çözünürlükte oynamak istiyorsanız aşağıdaki sistem gereksinimlerini karşılamanız yeterli olacaktır.

Dying Light 2: Stay Human Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi Windows 10 64-Bit
İşlemci Intel Core i5-8600K
AMD Ryzen 5 3600X
Ekran Kartı NVIDIA GeForce RTX 2060 6GB
AMD Radeon RX Vega 56 8GB
Bellek 16 GB RAM
Depolama 60 GB SSD

Dying Light 2: Stay Human Minimum Sistem Gereksinimleri (Ray Tracing Açık)

Dying Light 2: Stay Human için Ray Tracing teknolojisinden yararlanmak istiyorsanız bunun için belirli bir minimum sistem gereksinimlerini karşılamanız gerekir. Bu minimum sistem gereksinimleri Dying Light 2: Stay Human'ı 1080p çözünürlükte 30 FPS alarak oynamanızı sağlayacaktır.

Dying Light 2: Stay Human Minimum Sistem Gereksinimleri (Ray Tracing Açık)
İşletim Sistemi Windows 10 64-Bit
İşlemci Intel Core i5-8600K
AMD Ryzen 5 3600X
Ekran Kartı NVIDIA GeForce RTX 2070 8GB
Bellek 16 GB RAM
Depolama 60 GB SSD

Dying Light 2: Stay Human Önerilen Sistem Gereksinimleri (Ray Tracing Açık)

Dying Light 2: Stay Human için Ray Tracing teknolojisinden yararlanmak ve aynı zamanda ideal FPS değerine ulaşmak istiyorsanız önerilen sistem gereksinimlerini karşılamanız gerekir. Bu önerilen sistem gereksinimleri Dying Light 2: Stay Human'ı 1080p çözünürlükte 60 FPS alarak oynamanızı sağlayacaktır.

Dying Light 2: Stay Human Önerilen Sistem Gereksinimleri (Ray Tracing Açık)
İşletim Sistemi Windows 10 64-Bit
İşlemci Intel Core i5-8600K
AMD Ryzen 7 3700X
Ekran Kartı NVIDIA GeForce RTX 3080 10GB
Bellek 16 GB RAM
Depolama 60 SSD

Dying Light 2: Stay Human, PC platformuna ek olarak PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X, Xbox Series S ve Xbox One platformlarında oynanabilir. Paylaştığımız sistem gereksinimlerinin 720p (60 FPS) ve 1080p (60 FPS) için ideal olduğunu unutmamalısınız. Daha düşük FPS değerlerinde oynamak isterseniz çeşitli denemeler yapabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap