Dünyanın En Prestijli Ödülü HarmonyOS'a Gitti!

ABD ile yaşanan sorunların ardından HarmonyOS adında kendi işletim sistemini geliştiren Huawei yeni bir ödül daha aldı.

ABD’nin koyduğu ambargolar nedeniyle ticari alışverişlerinde dahi rahat olamayan Huawei, önemli bir sınav veriyor. HarmonyOS adındaki yeni işletim sistemiyle desteklediği modellerini piyasaya sürmeye başlayan şirket, önemli dönüşler aldığı gibi şirketin yeni işletim sistemi arka arkaya aldığı ödüllerle de dikkat çekti. HarmonyOS 2.0 ile birlikte yapılan geliştirmeler, Android ve iOS’a karşı HarmonyOS’un ciddi bir rakip olacağını gösterdi. Honor ve Huawei kullanıcılarının büyük bir bölümü yeni işletim sistemli modelleri tercih ederken HarmonyOS 2.0 ile yakalanan başarı, şimdiden şirketin ödüller kazanmasını sağladı.

90 Milyon kullanıcıya ulaştı

HarmonyOS için yapılan resmi açıklamalarda HarmonyOS 2.0 ile birlikte ciddi bir kullanıcı kazandığı belirtildi. Açıklamalara göre HarmonyOS 2.0duyurulduktan sonra 2 haftalık sürede 20 milyon kişi daha HarmonyOS ekosistemine dahil oldu. Bu güncelleme sonrasında ise toplam kullanıcı sayısı 90 milyona ulaştı. Kullanıcıların büyük bir popülerlikle yaklaştığı yen sistem, pek çok otoritenin de takibinde. İşletim sistemi son olarak 2 farklı tasarım ödülüne layık görüldü.

Tasarım dünyasının oscarından HarmonyOS’a ödül!

HarmonyOS için yapılan son güncellemede Alman RedDot Tasarım Ödülleri’nde HarmonyOS iki tasarım ödülü aldı. Ödül töreninde yeni işletim sisteminin ara yüz ve cihazlar arası entegrasyondaki başarısına vurgu yapıldı. Almanya’dan alnın en prestijli ödülü alarak dünyaya kendini kanıtlamayı başaran HarmonyOS gelecek dönemlerde Huawei’nin bağımsız olarak yükselmesini sağlayabilir.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap