Dünyanın En Pahalı 10 Telefonu

Oldukça yoğun bir şekilde teknoloji odaklı olduğumuz doğrudur. Bu nedenle akıllı telefonlar dünya çapında sıradan bir hale gelmiş durumdadır. Çoğu telefonun yapısı özellikle tasarım açısından değiştirilebilir gözükmektedir. İşte bunu fırsat bilen bazı üreticiler dünyanın en pahalı telefonlarını üretmeyi başarmışlardır.

Dünyanın en pahalı telefonları tasarım ve işlevselliği benzersiz şekilde harmanlamış durumdadırlar. Teknoloji konusunda aşırı seçici olan kişiler için üretilmiş olan bu telefonlar tasarımları kadar fiyatlarıyla da sizi şaşırtmayı başaracaklardır. Dünyanın en pahalı telefonlarının neler olduğunu aşağıdan öğrenebilirsiniz.

1. Falcon Supernova iPhone 6 Pink Diamond

Falcon Supernova iPhone 6 Pink Diamond adını taşıyan bu özel iPhone ilk olarak 2004 yılında üretilmiştir. Çok yaşlı gibi gözükse bile en pahalı telefon olma unvanını korumaya devam etmektedir. Rakiplerine kıyasla tasarımı çok daha sade bir tasarıma sahip olduğu söylenebilir.

Pembe altın ve platin varyasyonları bulunan 24 ayar altından bir dış yüzeye sahiptir. Telefonda arka panele yerleştirilmiş büyük bir pembe elmas vardır. Oldukça nadir bir telefon olduğundan fiyatı 48.5 milyon dolar seviyesindendir. Ayrıca turuncu ve mavi pırlanta içeren nispeten daha ucuz alternatifleri vardır.

2. iPhone 4S Elite Gold

iPhone 4S Elite Gold adını taşıyan bu muhteşem telefon Stuart Hughes tarafından üretilmiştir. Toplam 100 karat oluşturan ve kenarlarında 500 elmas bulunan bir telefondur. Telefon el yapımıdır ve tamamen özelleştirilmiştir. Telefonun arka paneli ve Apple logosu 24 ayar som altından yapılmıştır.

Ayrıca logo 53 pırlantaya sahiptir. Aynı üretici tarafından üretilen önceki modellerin bir adım ötesine geçmeyi başaran telefon, ana düğmeyi oluşturan çarpıcı bir 8.6 karatlık pırlantaya sahiptir. Telefon aynı zamanda 7.6 karatlık (elmas) bir yedek ana sayfa düğmesiyle birlikte gelir. Telefonun fiyatı ise 9.4 milyon dolardır.

3. iPhone 4 Diamond Rose Edition

iPhone 4 Diamond Rose Edition, bir başka Stuart Hughes eseridir. Tüm dünyada sadece iki tane vardır ve her biri ısmarlama parçadır. Telefon, toplam 100 karat için 500 elmastan yapılmıştır. Ayrıca Apple logosunda 53 elmas ile gül kıvrımlarına sahiptir.

Diğer Stuart Hughes telefonlarında olduğu gibi bu telefonda da ana sayfa düğmesinde bir elmas bulunur. 7.4 karatlık pembe bir elmas ile desteklenmiştir. Bununla birlikte telefon bir granit sunum kutusunda gelmektedir. Telefonun fiyatı ise 8 milyon dolardır.

4. Goldstriker iPhone 3GS Supreme

Goldstriker iPhone 3GS Supreme telefonun yapısını farklı bir seviyeye taşımaktadır. İngiliz tasarımcı Stuart Hughes tasarımında 22 ayar altın kullanılmıştır. Telefonun kenarlarına işlenmiş 136 elmas ve Apple logosunu oluşturmak için 53 elmas daha kullanılmıştır.

Ana sayfa düğmesinin yerini bir elmas almıştır. Bu elmas 7.1 karat gibi muazzam bir değere sahiptir. Bunun yeterince büyük olmadığını düşünüyor olabilirsiniz. Ancak telefonun sunumu tek parça granitten oluşturulmuş, deri ve kaşmir altınıyla süslenmiş bir kutu içinde gerçekleşir. Telefonun fiyatı ise 3.2 milyon dolardır.

5. iPhone 3G King's Button

iPhone 3G King's Button, Peter Aloisson tarafından tasarlanmıştır. Bu telefon söz konusu tasarımcının bugüne kadar tanınmış en iyi eseridir. Telefonun tamamı 18 ayar sarı, beyaz ve pembe altın karışımına sahiptir. Bu anlamda telefonun çok özel bir tasarıma sahip olduğunu söylemek mümkündür.

Beyaz altın, telefonun kenarları boyunca uzanan bir şerit şeklini alır ve 138 elmasla süslenmiştir. Bu telefonun öne çıkmasını sağlayan asıl şey, ana sayfa düğmesinin yerini alan 6.6 karatlık bir elmas şeklini alan ve King's Button olarak adlandırılan düğmedir. Telefonun fiyatı ise 2.5 milyon dolardır.

6. Diamond Crypto Smartphone

Diamond Crypto Smartphone, Avusturyalı tasarımcı Peter Aloisson tarafından tasarlanmıştır. Piyasaya sürüldüğünde dünyanın en pahalı telefonu olma unvanına sahip olmuştur. Telefon platinden yapılmıştır. Pembe altın logosuna ve ana sayfa düğmesine sahiptir.

Telefonun yan tarafında ise yüksek kaliteli Macassar abanoz kullanılarak ahşap bir panel oluşturulmuştur. Telefon, 10'u çok nadir bulunan mavi elmas içeren 50 elmasla süslenmiştir. Bununla birlikte tüm verilerini tamamen güvende tutmak için özel olarak geliştirilmiş bir şifreleme teknolojisi vardır. Telefonun fiyatı ise 1.3 milyon dolardır.

7. GoldVish Le Million

GoldVish Le Million bir dönem dünyanın en pahalı telefonu olma unvanına sahip olmuştur. Bununla birlikte Guinness Rekorlar Kitabı gibi bir yerde boy göstermiştir. Hançer şeklinde bu telefon, gövdesinde kullanılan 18 ayar beyaz altına sahiptir. Aynı zamanda 120 karat pırlanta ile süslenmiştir.

Telefonun ekranında safir cam kullanılmıştır. Bu telefon aynı zamanda sınırlı sayıda üretilmiştir. Kendisinden sadece üç adet bulunmaktadır. Telefon bir mücevher ve saat tasarımcısı olan Emmanuel Gueit tarafından tasarlanmıştır. Telefonun fiyatı ise 1 milyon dolardır.

8. Gresso Las Vegas Jackpot

Gresso Las Vegas Jackpot isimli telefon özellikle tasarımıyla dikkat çekmektedir. Altın ve siyah pırlantanın birleşiminden yapılmıştır. Kullanılan malzemeler toplam 45.5 karat etmektedir. Telefonun güzel arka paneli 200 yıllık bir Afrika ağacından elde edilen malzemelerle ahşaptan yapılmıştır.

Telefonun tuşlarında lazerle oyulmuş 17 safir bulunur. Telefondan şimdiye kadar sadece üç tane üretilmiştir. Her bir telefonun ahşap paneline kazınmış benzersiz bir numarası vardır. Böylece gerçekten eşsiz olduğunu kanıtlamaktadır. Telefonun fiyatı ise 1 milyon dolardır.

9. GoldVish Revolution

GoldVish Revolution ismini taşıyan bu telefon oldukça benzersiz yapıya sahiptir. Sadece baktığınız zaman dahi göz alıcı olduğunu belli etmektedir. Çoğu telefonun kare şeklinde tasarımını daha çekici bir şekilde değiştirmiştir. Bununla birlikte telefonda beyaz altın, pembe altın, deri, elmas ve safir cam gibi malzemeler bulunur.

Tüm bunlara ek olarak, ekstra benzersizlik için çıkarılabilir bir analog saate sahiptir. Dünya genelinde sadece 32 tane üretilmiştir. Bunların zaman içerisinde daha özel hale gelmesi kaçınılmazdır. Tasarım, saat tasarımcısı Frederic Jouvenot ile birlikte yapılmıştır. Telefonun fiyatı ise 488.150 dolardır.

10. Vertu Signature Cobra

Vertu Signature Cobra bu markanın en iyi eserlerinden birisidir. Aslen Nokia'nın bir dalı olan Vertu, beğenilen bir lüks  telefon markasıdır. Fransız kuyumcu Boucheron tarafından tasarlanan telefon, ekstra dokunuşların belli olması için elle bir araya getirilmiştir.

Telefon dünya çapında sadece 8 adet üretilmiştir. Telefonun gövdesi altın kaplamadır. En belirgin unsur, som altından, beyaz altından, zümrütlerden ve yakutlardan oluşan telefonun etrafında dolanan mücevherleri kobradır. Telefonun fiyatı ise 310.000 dolardır.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap