Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Dragon Age 4’ün Nerede Geçeceği Belli Oldu

Dragon Age serisinin yeni versiyonu olacak Dragon Age 4 için hikayenin geçeceği yer belli oldu. Hikaye Tevinter topraklarında devam edecek. EA ve BioWare tarafından ortaklaşa geliştirilen yeni oyun Dragon Age 4 için seri hayranları, yeni bilgiler beklese de iki şirkette durumu sessiz bir şekilde ilerletiyor.

Kitaptan esinlenerek hazırlanan seride, BioWare: Stories and Secrets from 25 Years of Game Development doğrultusunda yapılan değerlendirmelerde hikayenin geçeceği yer kesinleşti. Bugüne kadar hikaye dahilinde olan ancak henüz keşfedilmemiş topraklar olan Tevinter, Dragon Age 4’ün ana merkezi olacak.  Eurogamer yazarı Tom Phillips tarafından konuyla ilgili detaylar paylaşılırken hikayenin gidişatı ile ilgili detaylar da böylece öğrenildi.

Ekip değişikliği yaşanmıştı

Oyun ile ilgili önemli bir gelişme ekipte yaşanan değişiklikti.  BioWare tarafında oyun için önemli isimlerden birisi olan Mark Darrah ekipten ayrılmıştı. Mark Darrah yerine ise Christian Dailey yönetimi ele almıştı.  Ancak serinin devam etmesi ve hayranların beklentilerinin karşılanabilmesi adına oyun için radikal değişikliklerin yapılması beklenmiyor. Bu doğrultuda bugüne kadar kitapla paralel giden hikayenin devam etmesi muhtemel görülüyor.

Dragon Age 4 ne zaman çıkacak?

Oyun için en büyük soru işaretlerinden bir diğeri ise çıkış tarihi. BioWare tarafından bugüne kadar herhangi bir tarih paylaşılmadı. EA tarafından yapılan açıklamada ise oyunun Nisan 2022 yılına kadar piyasaya sürülmesinin mümkün olmadığı belirtilmişti. Yeri kesinleşmiş olsa da Dragon Age 4 ile ilgili pek çok soru işareti bulunuyor. Önümüzdeki haftalarda oyun ile ilgili yeni gelişmelerin paylaşılması bekleniyor.

Yazar Hakkında

Hakan Göçmez
Hakan Göçmez 1990 doğumlu yazar, 10 yılı aşkın süredir editör ve içerik yazarı olarak çalışmaktadır. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap