Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Dr. Mundo Karşısında Nasıl Oynanır?

Dr. Mundo counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan çeşitli ipuçları sana Dr. Mundo karşısında yardımcı olacaktır.

Eğer Dr. Mundo geri düştüyse Q yeteneğiyle farm yapmaya başlayacaktır. Fırlattığı satırların önünde çok fazla vakit harcamamalısın. Aksi durumda canın epey yanacaktır. Genellikle topçu olan minyon birliklerini öldürmeye çalışırken satırların önünde durmalısın.

Dr. Mundo hareketsiz bir şampiyondur. Bu nedenle kitle kontrol etkisine maruz kaldığında kolayca ölür. Bunun için ormancı takım arkadaşından destek isteyebilirsin. Canı az olduğunda onu hemen cezalandırmaya çalışmalısın.

Dr. Mundo kule altına hapsolduğunda bile kolayca farm yapabilir. Koridoru ittirmek bir çözüm değildir çünkü o bunun olmasını isteyen bir oyun stiline sahiptir. Bunun yerine minyon birliklerini dondurmaya ve baskınlarla onu bezdirmeye çalışmalısın.

Dr. Mundo Karşısında Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Dr. Mundo yetenek kiti sayesinde koridorda uzun süre kalabilen bir şampiyondur. Bunu satın aldığı eşyalarla destekler. Can yenileme becerilerini azaltacak eşyalara yatırım yapmayı düşünmelisin.

Takım savaşı başladığı zaman hemen Dr. Mundo üzerinde bir Tutuştur kullanmalısın. Bu sayede onun etkinliğini önemli ölçüde azaltmayı başarabilirsin. Can yenileme niteliğinden eksik olan bir Dr. Mundo arka plandaki taşıyıcılara erişme şansı bulamayacaktır.

Dr. Mundo doğrudan arka plandaki şampiyonlara odaklanacaktır. Onu durdurmak için çaba gösterecek olsan bile doğru hamleleri yapmadığın sürece başarısız olabilirsin. Taşıyıcı şampiyonlarının aşırı dikkatli olması gerekir. Bir satır ile çok şeyin değişebileceğini unutmamalısın.

Dr. Mundo'nun Potansiyeli

Dr. Mundo 6. seviye olduktan sonra çok daha güçlü olur. R yeteneği hızlı bir biçimde can yenilemesini sağlar. Bu sayede daha kolay ve daha etkili bir biçimde hasar takasında bulunabilir. Canını hemen yenileyebilecek olması nedeniyle sürekli hasar takaslarını deneyecektir.

Dr. Mundo hemen oyunun başlangıcında çok güçlü durumdadır. Q yeteneğiyle sürekli seni rahatsız edebilecektir. Satırlardan kaçmaya çalışmalısın. Çünkü 2. seviye olduğunda tekrar bir hamle yaparak işini bitirmeye çalışacaktır.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum.

Yorum Yap