Dr. Mundo CT (Counter): Dr. Mundo Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Dr. Mundo CT (Dr. Mundo counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Dr. Mundo karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-25]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Dr. Mundo karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Dr. Mundo karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Dr. Mundo counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Dr. Mundo counter taktikleri

Eğer Dr. Mundo geri düştüyse Q yeteneğiyle farm yapmaya başlayacaktır. Fırlattığı satırların önünde çok fazla vakit harcamamalısın. Aksi durumda canın epey yanacaktır. Genellikle topçu olan minyon birliklerini öldürmeye çalışırken satırların önünde durmalısın.

Dr. Mundo hareketsiz bir şampiyondur. Bu nedenle kitle kontrol etkisine maruz kaldığında kolayca ölür. Bunun için ormancı takım arkadaşından destek isteyebilirsin. Canı az olduğunda onu hemen cezalandırmaya çalışmalısın.

Dr. Mundo kule altına hapsolduğunda bile kolayca farm yapabilir. Koridoru ittirmek bir çözüm değildir çünkü o bunun olmasını isteyen bir oyun stiline sahiptir. Bunun yerine minyon birliklerini dondurmaya ve baskınlarla onu bezdirmeye çalışmalısın.

Dr. Mundo counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Dr. Mundo yetenek kiti sayesinde koridorda uzun süre kalabilen bir şampiyondur. Bunu satın aldığı eşyalarla destekler. Can yenileme becerilerini azaltacak eşyalara yatırım yapmayı düşünmelisin.

Takım savaşı başladığı zaman hemen Dr. Mundo üzerinde bir Tutuştur kullanmalısın. Bu sayede onun etkinliğini önemli ölçüde azaltmayı başarabilirsin. Can yenileme niteliğinden eksik olan bir Dr. Mundo arka plandaki taşıyıcılara erişme şansı bulamayacaktır.

Dr. Mundo doğrudan arka plandaki şampiyonlara odaklanacaktır. Onu durdurmak için çaba gösterecek olsan bile doğru hamleleri yapmadığın sürece başarısız olabilirsin. Taşıyıcı şampiyonlarının aşırı dikkatli olması gerekir. Bir satır ile çok şeyin değişebileceğini unutmamalısın.

Dr. Mundo'nun potansiyeli

Dr. Mundo 6. seviye olduktan sonra çok daha güçlü olur. R yeteneği hızlı bir biçimde can yenilemesini sağlar. Bu sayede daha kolay ve daha etkili bir biçimde hasar takasında bulunabilir. Canını hemen yenileyebilecek olması nedeniyle sürekli hasar takaslarını deneyecektir.

Dr. Mundo hemen oyunun başlangıcında çok güçlü durumdadır. Q yeteneğiyle sürekli seni rahatsız edebilecektir. Satırlardan kaçmaya çalışmalısın. Çünkü 2. seviye olduğunda tekrar bir hamle yaparak işini bitirmeye çalışacaktır.

Turbo Chemtank eşyasının tamamlamış ve üzerine Spirit Visage çıkmış olan bir Dr. Mundo'dan her zaman korkmalısın. Bu şampiyon artık tüm ihtiyaçlarını tamamlamış durumdadır. Artık yapacağı şeyler daha fazla baskın denemek ve ormanı kontrol altında tutmaktır.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap