Don't Make Love, Steam'de ücretsiz oldu

Geliştiricisi bu yılın başında vefat eden bağımsız oyun Don't Make Love, Steam'de ücretsiz oldu. Oyunun hikayesine göre birbirine aşık olan iki peygamberdevesi yer alıyor. Alacağımız kararlarlar doğrultusunda geleceğe şekil vermemiz söz konusu.

Oyunda tam anlamıyla bir ilişki çıkmazı içerisindeyiz. Her ne kadar oyun basit gözükse bile durumun öyle olmadığını kısa sürede fark edebiliyoruz. Oyunda bir nevi insan davranışları sergileyen iki peygamberdevesinden birisini kontrol ediyoruz.

Üreyip ürememe konusunda bir karar vermemiz gerekiyor. İki peygamberdevesi birbirine çok aşık oldukları için çiftleşme konusunda tereddüt içerisinde kalıyorlar. Eğer çiftleşme gerçekleşirse dişi olanın erkeğin vücudunu parçalama olasılığı çok yüksek.

Kısacası eşiyle çiftleşirse ölecek olan bir peygamberdevesi olarak oynadığımız oyun içerisinde aşkımızı sürdürmekle ile insanı içgüdülerimiz arasında bir ikilemde kalıyoruz. Tamamen diyaloglar üzerinden ilerleyen oyunda kendimize özgü cevaplar verebiliyoruz.

Don't Make Love Sistem Gereksinimleri

Don't Make Love bir diyalog oyunu olduğundan çok yüksek sistem gereksinimleri istememektedir. Bu nedenle modern ve biraz eski bir bilgisayar olsa bile bu oyunu oynama şansınızın olduğunu bilmeniz gerekmektedir.

Minimum Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 7
  • İşlemci: Intel Core i3 2100
  • Bellek: 2 GB RAM
  • Ekran Kartı: Intel HD Graphics veya üzeri
  • Depolama Alanı: 500 MB

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap