Discord, YouTube Özelliğini Test Ediyor

Google, Discord için popüler pek çok müzik botunu engelli. Şimdi ise şirketin yeni bir özellik üzerinde çalıştığı belirtiliyor.

Popüler müzik botları ile uygulama üzerinden müzik dinlenmesine imkan sağlayan Discord için YouTube'dan sürpriz bir karar gelmiş ve uygulamadaki tüm müzik botlarının kullanımı engellenmişti. Böylece sessiz bir hale gelen Discord’un yeni bir formül üzerinde çalışıldığı belirtildi.

Discord’da yeni Youtube deneyimi başlıyor!

Yapılan yeni paylaşıma göre şirket özel bir YouTube Entegrasyonu özelliğini test etmeye başladı. Mevcut entegrasyon sayesinde hem Google'ın engellemelerine karşı çözüm bulmak hem de kullanıcıların uygulamada müzik dinlemesi hedefleniyor. Sınırlı sayıdaki kullanıcı ile test edilecek yeni özelliğin başarılı olması halinde, tüm kullanıcılara yeni müzik dinleme desteği sunulacak.

Yeni özellik, şirket tarafından “birlikte izle” olarak adlandırıldı. Bu bakımdan kullanıcılar uygulamada pek çok farklı YouTube video linki kullanarak özel çalma listeleri oluşturabilecek. Bir dizi YouTube videosunu sıraya alabilecek kullanıcılar, böylece diğer kullanıcıların da mevcut listeye eklemeler yapmasına izin vererek geniş bir müzik arşivinin ve playlistin oluşmasını sağlayacak. Bu kullanımda kolaylık sağlayacağı gibi yasal bir şekilde Discord üzerinden müzik dinlemesine de imkan tanıyacak.

Bu açıdan şimdiden dikkat çeken mevcut özelliğin önümüzdeki günlerde yapılacak daha geniş katılımlı testler ile birlikte tüm kullanıcılara sunulması ve Discord’ta yeniden müzik dinlemenin yeni bir yolunun açılması bekleniyor.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap