Dil Öğrenmenizi Sağlayacak En İyi 5 Uygulama

Yeni bir dil öğrenmek kolay değildir. Bir dil öğretmenin yerini doldurmak mümkün olmasa bile dil öğrenme uygulamaları birçok şey için oldukça kullanışlı sonuçlar elde etmenizi sağlayabilecektir. Bu telefon uygulamaları dil öğrenme siteleri ile karşılaştırıldığında yeni bir dil öğrenmek için çok daha etkileşimli bir deneyim sunmaktadır.

1. Duolingo (tr.duolingo.com)

Duolingo, oyunlaştırma ve dil öğrenimini birleştiren çok başarılı bir uygulamadır. Uygulamanın milyonlarca kullanıcısı vardır. Duolingo benzersiz bir yapıyla kullanımı kolay bir uygulama sunmuştur. Kurslar, dilleri ana dili gibi konuşan kişiler tarafından oluşturulmuştur.

Duolingo uygulaması ücretsizdir. 9.99$ karşılığında Duilongo Plus üyeliğine yükseltme yapabilme şansınız vardır. Mobil uygulamada 25 farklı dil vardır ama en popüleri İngilizcedir.

2. HelloTalk (www.hellotalk.com)

HelloTalk konuşma pratiğini kolaylaştırmayı amaçlayan bir uygulamadır. Gerçek zamanlı konuşma denemelerinde yaşanan stresi ortadan kaldırmayı amaçlamaktadır. Uygulama kullanıcıların başka kullanıcılar ile bağlantı kurmasını sağlamaktadır.

Bu uygulamanın en önemli özelliği karşınızdaki kişinin sizin ana dilinizi öğrenmek istemesidir. Bir bakıma karşılıklı dil öğrenmek istiyorsanız son derece kullanışlı bir uygulamadır. Dahası uygulamanın içerisinde çeşitli anlarda size yardımcı olabilecek entegre çeviri fonksiyonu vardır.

3. Elevate (elevateapp.com)

Oyunlaştırma ile dil öğrenmeyi bir araya getiren bir başka uygulamadır. Bu uygulama oyunlaştırmayı başka bir seviyeye taşımıştır. Uygulamanın içerisinde belirlediğiniz dilin için gramer ve sözlük bilginizi geliştirmenizi sağlayacak oyunlar vardır.

Bu uygulamanın içerisinde aynı zamanda öğrenim sürecinizi gösteren bir görselleştirme çözümü vardır. Uygulamanın arayüzü oldukça yenilikçi ve rahattır. Dil öğrenmeyi eğlenceli bir hale getirmek istiyorsanız bu uygulamaya bir şans verebilirsiniz.

4. Busuu (www.busuu.com/tr)

Busuu bir sosyal dil öğrenme uygulamasıdır. Sadece telefonlardan değil aynı zamanda web ortamında kullanılabilmektedir. 12 farklı dile destek vermekte olan bu uygulamanın kullanımı ücretsizdir.

Uygulama basit bir biçimde insanlara yeni kelimeler öğrenme, basit diyalogları geliştirme ve soru sormayı öğrenme gibi konularda yardımcı olabilmektedir. Buna ek olarak diyaloglar öğrenmek istediğiniz dili konuşan kişiler tarafından hazırlandığından işiniz çok daha kolay olmaktadır.

Uygulamayı ücretsiz versiyondan ücretliye geçirmeniz durumunda çok önemli özelliklere sahip olabilirsiniz. Bu özellikler içerisinde çeşitli farklı kurs materyalleri vardır.

5. Babbel (www.babbel.com)

Babbel abonelik tabanlı bir hizmettir. Uygulamanın ücretsiz versiyonunda 40 farklı sınıf vardır. Ücretli versiyonu ise çok aha fazla özelliğe sahiptir. Yeni bir dil öğrenmek istiyorsanız tercih edeceğiniz uygulamalardan biridir.

Uygulamada yer alan derslerin her birisi resimlerin yardımıyla sıralı bir kelime öğretimi işe başlamaktadır. Kurslar, öğrencinin seviyesine göre ayarlanır. Böylece öğrenme becerilerinizi kademeli bir şekilde geliştirme fırsatı elde edersiniz.

Burada yer alan tüm uygulamalar yeni bir öğrenmeye başlama konusunda size yardımcı olacaktır. Her bir uygulama farklı ihtiyaçlara karşı verebilecek özelliklere sahiptir. Hepsi gerçek kullanıcılar tarafından tasarlanmıştır. Bu nedenle her birisi size somut bir öğrenme deneyimi sunabilme fırsatına sahiptir.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap