Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Dijital Para Yasası Geliyor

Geçtiğimiz günlerde Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklanan Ekonomi Reformları Eylem Planı, kripto para sektörünede etkileyecek.

Açıklanan Ekonomi Reformları Eylem Planı takvimine göre 31 Aralık 2021 tarihine kadar dijital paralarla ilgili hukuki, teknolojik ve ekonomik alt yapı oluşturulacak.

Ekonomi Reform Eylem Planı takvimi belli oldu. 12 Mart tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulan Eylem Planı birçok konuyu etkiliyor. Özellikle kripto paralarla ilgili girişimlerin olacağı Eylem Planı 31 Aralık 2021 tarihine kadar oluşturulacak. TC Merkez Bankası, kripto paraların ekonomik, hukuki ve teknolojik alt yapısını sağlam bir hale getirecek.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Lütfi Elvan, "Ekonomi Reformlarımızın takvimini tamamladık" ifadelerini kullanarak reform takvimini incelemek isteyenler için Ekonomik Reform Takvimi'nin bağlantısını paylaştı.

Paylaşılan takvimde "Eylem no 3.4.d." olarak belirlenen madde de Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi ve Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın "Merkez Bankası dijital paranın ekonomik, teknolojik ve hukuki alt yapısını oluşturacağı” ifade ediliyor.

 

Yazar Hakkında

Talha Yılmazer
Talha Yılmazer Elektrik-Elektronik teknolojisi mezunuyum. Uzun yıllardır çeşitli web platformlarında içerik editörlüğü yapmakla birlikte, profesyonel makale hizmetleri sağladım. Şu anda Teknolojio'da kurucu ortak ve içerik editörü pozisyonlarında görev almaktayım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap