Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Diablo II: Resurrected Sunucuları Çöktü!

Lansmanı yapıldıktan sonra büyük ilgi gören Diablo II: Resurrected, kısa sürede milyonlarca oyuncuya ulaştı. Ancak bu sunucular bu ilgiyi kaldıramadı ve oyun sunucuları çöktü.

Uzun zamandan beri merakla beklenen Diablo II: Resurrected yeni tanıtım yapıldı. Tanıtım sonrasında büyük ilgi gören ve kısa sürede yüksek indirme oranlarına ulaşan Diablo II: Resurrected, bu ilgiyi kaldırmadı. Sunucunun çökmesi nedeniyle oyunu oynamayan oyuncular sosyal ağlardan ağır eleştirilerde bulundu.

Sektör yorumcuları tarafından yapılan değerlendirmelerde ise Diablo II: Resurrected öncesinde şirketin ilgiyi hafife aldığı ve bu nedenle de sunucu sorunu yaşadığı öne sürüldü.

“Beklentileri Aştı”

Diablo II: Resurrected için yaşanan sorun sonrasında şirket adına Diablo Baş Yapımcısı Rod Fergusson tarafından resmi bir açıklama yapıldı. Twitter üzerinden konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Rod Fergusson, beklentilerin üzerinde bir ilginin olduğu ve yük tahminlerinin aşıldığını söyledi. 

Fergusson, "Online çok fazla oyuncumuz oldu. Bu harika ama sunucular için testlerimizi aşan bir zorluk oldu. Birçok oyuncunun hala etkilendiğini biliyoruz, bu yüzden aktif olarak kapasite ekliyoruz ve beklentileri karşılayana kadar geliştirmelere devam edeceğiz. Bu sırada oyunun daha fazla yeniden başlatılması gerekebilir."

Sunucular Bakıma Alındı

Blizzard ekibi yaşanan kesintiye hızla yanıt verdi. Ancak sunucuların kapatılması ile bakıma alınmasını gerektiren bu durum, oyuncular için herhangi bir iyileştirme sunmadı. Sunucular yaklaşık 30 dakika sonra yeniden aktif olsa da milyonlarca kullanıcı hala oyuna erişim sorunu yaşıyor. Oyuncular şu anda oyunun çevrimdışı modunu oynama şansına sahip.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap