Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Darius Karşısında Nasıl Oynanır?

Darius counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan çeşitli ipuçları sana Darius karşısında yardımcı olacaktır.

Darius'un oyun stili daha çok karşı tarafla etkileşim kurmaya dayalıdır. Bu nedenle hasar takası yapmak için çok fazla ileri gitmeyi düşünmemelisin. Darius şu anda oyunda yer alan en iyi düellocu şampiyonlardan biridir. Bunun bilincinde olarak oynaman gerekir.

Darius koridor aşamasında sürekli olarak pozisyon değiştirmeye çalışacaktır. Bunun sebebi Q yeteneğiyle doğru noktalara hasar verebilmektir. Onun etki alanından kaçabildiğin sürece çok fazla hasar almazsın.

Darius son derece hareketsiz bir şampiyondur. Birden fazla şampiyonla mücadele ederken fazlasıyla güçsüz kalır. Koridoru ittirmesine izin vermeli ve ormancı takım arkadaşından destek alarak ona tuzak kurmalısın. Onun etkinliğini kırabilmenin en kolay yolu budur.

Darius Karşısında Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Takım savaşlarında Darius bir şekilde geri planda kalan taşıyıcı şampiyonlara ulaşmak isteyecektir. Ona engel olabilmek için çeşitli hamleler yapmalısın. Yeterli olmazsa takım savaşında kaçabilmek için tüm yeteneklerinden faydalanmayı denemelisin.

Darius karşısında durabilmenin temel şartı onun süreklilik arz eden can yenileme mekanizmasını sekteye uğratmaktır. Buna uygun şekilde eşyalar alarak etkinliğini kırmayı başarabilirsin. Takım savaşlarında çok fazla ortalarda dolaşmak doğru değildir. Özel yeteneği her skorda sıfırlanır.

Darius'un Potansiyeli

Darius, pasif yeteneğinin dolumlarını ardı ardına ekleyebildiği sürece her zaman güçlüdür. Bunu yapmasına izin vermemek için hasar takasında dahi mesafeyi korumaya özen göstermelisin. Takaslarda çok fazla süre kaybedersen bu senin aleyhine olacaktır.

Darius, 6. seviye olduktan sonra önemli oranda güç artışı yaşamış olur. Özel yeteneğine erişebilmesi demek tek hamlede işini bitirebilmesi anlamına gelir. Bunun dışında 2. seviye olduğunda W yeteneğini açar ve pasif, Q ve W yeteneklerinin kombinasyonu ile oldukça agresif olabilir.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum.

Yorum Yap