Darius CT (Counter): Darius Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Darius CT (Darius counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Darius karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-23]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Darius karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Darius karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Darius counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Darius counter taktikleri

Darius'un oyun stili daha çok karşı tarafla etkileşim kurmaya dayalıdır. Bu nedenle hasar takası yapmak için çok fazla ileri gitmeyi düşünmemelisin. Darius şu anda oyunda yer alan en iyi düellocu şampiyonlardan biridir. Bunun bilincinde olarak oynaman gerekir.

Darius koridor aşamasında sürekli olarak pozisyon değiştirmeye çalışacaktır. Bunun sebebi Q yeteneğiyle doğru noktalara hasar verebilmektir. Onun etki alanından kaçabildiğin sürece çok fazla hasar almazsın.

Darius son derece hareketsiz bir şampiyondur. Birden fazla şampiyonla mücadele ederken fazlasıyla güçsüz kalır. Koridoru ittirmesine izin vermeli ve ormancı takım arkadaşından destek alarak ona tuzak kurmalısın. Onun etkinliğini kırabilmenin en kolay yolu budur.

Darius counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Takım savaşlarında Darius bir şekilde geri planda kalan taşıyıcı şampiyonlara ulaşmak isteyecektir. Ona engel olabilmek için çeşitli hamleler yapmalısın. Yeterli olmazsa takım savaşında kaçabilmek için tüm yeteneklerinden faydalanmayı denemelisin.

Darius karşısında durabilmenin temel şartı onun süreklilik arz eden can yenileme mekanizmasını sekteye uğratmaktır. Buna uygun şekilde eşyalar alarak etkinliğini kırmayı başarabilirsin. Takım savaşlarında çok fazla ortalarda dolaşmak doğru değildir. Özel yeteneği her skorda sıfırlanır.

Darius karşısında oynarken aradaki mesafeyi daima koruman gerekir. Eğer onun pasif yetenekleriyle başa çıkamayacak bir şampiyon kullanıyorsan mutlaka dikkatli olmalısın. Aksi durumda bir anda vereceği hasarı karşılama konusunda sıkıntı yaşayabilirsin.

Darius'un potansiyeli

Darius, pasif yeteneğinin dolumlarını ardı ardına ekleyebildiği sürece her zaman güçlüdür. Bunu yapmasına izin vermemek için hasar takasında dahi mesafeyi korumaya özen göstermelisin. Takaslarda çok fazla süre kaybedersen bu senin aleyhine olacaktır.

Darius, 6. seviye olduktan sonra önemli oranda güç artışı yaşamış olur. Özel yeteneğine erişebilmesi demek tek hamlede işini bitirebilmesi anlamına gelir. Bunun dışında 2. seviye olduğunda W yeteneğini açar ve pasif, Q ve W yeteneklerinin kombinasyonu ile oldukça agresif olabilir.

Darius, Stridebreaker eşyasını tamamladıktan sonra önemli bir güç artışı yaşar. Bu eşyanın aktif özelliğinin oldukça benzer olduğunu görebileceksin. Diğer taraftan Sterak's Gage eşyası bittikten sonra bir miktar bile olsa güç artışı yaşaması söz konusudur.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap