Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Cyberpunk 2077, PlayStation Store (PSN)’dan Kaldırıldı ve Para İadesine Başlandı

Oyuncuların bu yıl en çok beklediği, bazı oyuncuların ‘’şimdiye kadar yapılan en iyi oyun’’ diye nitelendirdiği Cyberpunk 2077 bekleneni vermemeye devam ediyor. Hatalarla dolu olan oyun, PlayStation Store’dan tamamen kaldırıldı ve iade süreçleri başladı.

Cyberpunk 2077, bilgisayar üzerinden oynanıldığında oyun konsollarına göre daha iyi durumdaydı fakat oyuncular birçok hatanın bulunmasından dolayı şikayetçiydi. Konsol tarafında ise işler Cyberpunk 2077 için daha da kötü gitti. Görsel ve performans konularında adeta bir çöküş yaşandı. Oyun, konsollarda optimizasyon hataları ile dolu olarak oyunculara sunuldu. Oyuncuların yakaladıkları FPS değerleri yer yer 10-15 seviyelerine düştü.

Yaşanan bunca olumsuzluğun ardından durumdan pek memnun olmayan ve oyunu satın aldığından beri eleştiri oklarını savuran oyunculara kulak veren Sony, Cyberpunk 2077’yi PlayStation Store’dan tamamen kaldırarak gelen eleştirilere de bir son vermiş oldu. Bu konu hakkında Sony, ‘’SIE her zaman yüksek seviyede müşteri memnuniyeti sağlamak için çabalıyo, dolayısıyla Cyberpunk 2077’yi PlayStation Store üzerinden satın alan tüm oyunculara full iade sunmaya başlıyoruz. İade sürecinizi başlatmak için lütfen aşağıdaki linki ziyaret edin.’’ ifadelerini kullandı.

PlayStation'da Cyberpunk 2077 Para İadesi

Sony, aldığı radikal karar ile Cyberpunk 2077'yi PlayStation Store'dan kaldırdı ve iade işlemleri için bir form oluşturdu. Erişimde şimdilik sorunlar yaşansa da Sony'nin müşteri memnuniyetine verdiği değer ortada. Cyberpunk 2077'nin iade işlemleri için buradaki linki kullanabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yapılmış Yorumlar (1)

18 Aralık 2020, 12:14

Cyberpunk 2077 bu firmanın yüz karası bir oyun. İadeyi duyurduğunuz için teşekkürler.

Yorum Yap