Cumhuriyet Bayramı'nda İstanbul'da İnternet Sınırsız Olacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na özel olarak internet kotalarını kaldıracağının müjdesini verdi. İstanbullular 2 gün boyunca kotasız olarak internet kullanabilecek.

Cumhuriyetin 97. yıl dönümü nedeniyle sunulacak hizmet 28-29 Ekim tarihlerini kapsayacak ve tüm hizmet noktalarında, tüm aboneler tarafından kullanılabilecek.

İBB Wi-Fi hizmetini sağlayan İSTTELKOM, İstanbullulara normal günlerde günlük 2 Mbps hız ve 1 GB kota hizmeti sunuyor.  İBB Wi-Fi şu an 4 milyondan fazla aboneye sahip ve abonelerin her geçen gün artması bekleniyor.  Günlük, 700’ü yabancı olmak üzere yaklaşık 4 bin 500 yeni abone kazanan hizmet, farklı hizmet noktalarının kullanıma açılması ile yeni aboneler kazanacak.

İncelenen verilere göre ise hizmetin kullanıldığı noktalar en çok İstiklal Caddesi, Sultanahmet Meydanı, Kadıköy gibi yerli ve yabancı turistlerin en sık ziyaret ettiği alanlar olarak dikkat çekiyor.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap