CS: GO Radar Rehberi

CS: GO oynarken kabul etmemiz gereken belli başlı bir problem vardır. Her ne kadar ufak bir problem gibi gözükse bile etkisi büyüktür. Görünüşe göre, birçok oyuncunun radarı genellikle doğru bir şekilde ayarlanmış değildir. CS: GO radar rehberi ile bu problemin üstesinden gelebileceksiniz.

CS: GO'da oyuncular radarlarına dokunmayı ihmal ederler. Birçok kişinin kontrol panelini incelediğiniz zaman bu gerçek ile yüzleşmiş olursunuz. Pratik olarak herkesin radar yapılandırması ya çok kötüdür ya da hiç yoktur. Bu durumu düzeltmek gerekmektedir.

Açıklığa kavuşturmamız gereken önemli bir durum vardır. Takım arkadaşlarınız aynı anda hem çatışmayı hem de konuşmayı beceremezler. Bunun farkında olan herkes radarın ne denli önemli olduğunu bilirler. Bu durumda radarı yapılandırmak gerekir.

Counter-Strike Global Offensive'deki radarı çözünürlüğünüz ve en boy oranınız için nasıl doğru şekilde yapılandıracağınızı bilmeniz gerekmektedir. CS: GO radar rehberi bu konuda size en iyi şekilde yardımcı olacaktır.

cl_hud_radar_scale 1.3

cl_hud_radar_scale için belirlenen minimum değer 0.8, maksimum değer ise 1.3 şeklindedir. Bu komut, kontrol paneldeki radar boyutunun ayarlanmasından sorumludur. Eğer 1080p gibi çözünürlükte oynuyorsanız bu ayar mutlaka 1.3 olmalıdır.

cl_radar_scale 0.35

cl_radar_scale için belirlenen minimum değer 0.25, maksimum değer ise 1 şeklindedir. Radarda görünen harita alanı geniş olmalı ama harita detayı küçük olmamalıdır. Takım arkadaşlarını ve düşmanları kolayca tespit edebilmelisin. Bu nedenle ortalama değer seçmek önemlidir.

cl_radar_rotate 1

cl_radar_rotate için belirlenen değer 0 veya 1 olmalıdır; 0 devre dışı bırakır, 1 ise etkinleştirir. Bu komut bakış açınıza göre radarın konumundan sorumludur. Etkin olduğunda radar karakter modeliyle birlikte dönmeye başlar. Devre dışı olduğunda radar statik halde kalır.

cl_radar_always_centered 0

cl_radar_always_centered için belirlenen değer 0 veya 1 olmalıdır; 0 devre dışı bırakır, 1 ise etkinleştirir. Etkin olduğunda konumunuz her zaman radarın merkezinde olur. Fakat harita kenarında olduğunuz zaman çok büyük bir bilgi kaybına uğrarsınız. Bu nedenle devre dışı olmalıdır.

cl_radar_icon_scale_min 0.7

cl_radar_icon_scale_min için belirlenen minimum değer 0.4, maksimum değer 1 şeklindedir. Radarda görüntülenen oyuncu simgelerinden sorumlu komuttur. Bu değerle, simgeler ne çok büyük ne de çok küçük olacaktır. Bunun için ikonlar mükemmel bir şekilde ayırt edilebilir.

cl_radar_square_with_scoreboard 0

cl_radar_square_with_scoreboard için belirlenen değer 0 veya 1 olmalıdır; 0 devre dışı bırakır, 1 ise etkinleştirir. Bu radar komutu gerçekten gereksizdir. Yaptığı şey Tab tuşuna bastığınız zaman radarı açık hale getirmektir. Bu yüzden ayarın devre dışı olması daha iyidir.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap