Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

CS: GO Nasıl İndirilir Ve Yüklenir?

CS: GO oynamak istiyorsanız elbette öncelikle oyunu indirmeniz ve yüklemeniz gerekmektedir. Oyun ücretsiz olmasına rağmen onu doğrudan bir internet sitesi üzerinden indirmeniz mümkün değildir. Çünkü CS: GO çalıştırmak için Steam'e ihtiyacınız olacaktır.

Aşağıda CS: GO indirme ve yükleme aşamalarından detaylıca söz etmeye çalıştık. Bu adımları takip ederek CS: GO indirme, yükleme ve çalıştırma işlemlerini başarılı bir şekilde yapabilirsiniz. Daha sonra CS: GO FPS Artırma kısmına göz atarak belirli bir miktar FPS artışı elde edebilirsiniz.

1. Steam Yükleme

CS: GO yüklemek istiyorsanız öncelikle Steam yüklemeniz gerekmektedir. Steam bir oyun dağıtım platformudur. Birçok oyun Steam üzerinden satışa sunulmakta ve yüklenebilmektedir. Aşağıdaki adımları takip ederek Steam yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 1. Steam yükleme işlemini başlatmak için Steam adresini ziyaret edin ve sağ üst kısımda yer alan yeşil "Steam'i Yükleyin" butonuna tıklayın.
 2. Bilgisayarınıza indirilen Steam kurulum dosyasını çalıştırın.
 3. Kurulum dosyası çalıştıktan sonra İleri tuşuna basın.
 4. Ardından karşınıza lisans anlaşması ile ilgili kısım gelecektir. Lisans anlaşmasını kabul edin ve İleri tuşuna basın.
 5. Bu ekranda Steam istemcisi için kullanacağınız dil karşınıza çıkacaktır. Buradan isterseniz Türkçe, isterseniz farklı bir dil seçerek İleri tuşuna basın.
 6. Bu adımda Steam'in hangi klasöre yükleneceğini seçeceksiniz. Yükleyeceğiniz yerin yeterli miktarda depolama alanına sahip olduğundan emin olun ve Yükle butonuna basın.

Yükleme tamamlandıktan sonra Steam'i çalıştırabilirsiniz. Bu CS: GO nasıl indirilir sorusunun cevabına yönelik ilk aşamadır. Bunun dışında üç farklı aşama daha bulunmaktadır. İkinci aşamaya geçiş yapmak için okumaya devam edebilirsiniz.

2. Steam Hesabı Oluşturma

CS: GO oynamak istiyorsanız tek ihtiyacınız olan hesap kesinlikle bir Steam hesabı olacaktır. Bu hesabı oluşturmak için iki farklı yöntemi kullanabilirsiniz. Biz ilk yöntem daha kolay olduğu için onu kullanmaya çalışacağız.

 1. Steam üyelik işlemini başlatmak için yüklediğiniz Steam uygulamasını çalıştırmanız gerekmektedir.
 2. Daha sonra karşınıza çıkan pencerede "Yeni Hesap Oluştur" butonuna tıklamalısınız.
 3. Bu butona tıkladıktan sonra karşınıza Abonelik Sözleşmesi çıkacaktır. Bunu onaylamanız gerekmektedir.
 4. Daha sonra karşınıza Gizlilik Politikası çıkacaktır. Bunu da onaylamanız gerekmektedir.
 5. Karşınıza gelecek bir sonraki ekranda hesap adınız, şifreniz ve tekrar şifreniz şeklinde detayları girmeli ve İleri tuşuna basmalısınız.
 6. Karşınıza çıkan adımda e-posta adresinizi iki kez girmelisiniz ve sonra İleri tuşuna basmalısınız.
 7. Karşınıza gizli soru belirlemenizi isteyen bir seçenek gelecektir. Bu seçeneği doğru şekilde doldurduktan sonra İleri demelisiniz.

Bir sonraki pencerede hesap adı, şifre ve e-posta adresi gibi bilgileriniz son olarak size gösterilecektir. Bilgileri okuduktan sonra İleri tuşuna basmalı ve Steam üyelik açma işlemini başarıyla tamamlamalısınız. Daha sonra e-posta onayı işlemini gerçekleştirmelisiniz.

3. CS: GO Yükleme

CS: GO yükleme, CS: GO nasıl indirilir sorusuna cevap niteliği taşıyan üçüncü ve son aşamadır. Bu aşamada yapmanız gereken oyunu Steam kütüphanenize eklemektir. Ardından oyunu indirip yükleyerek oynama aşamasına geçiş yapabilirsiniz.

 • Steam'i çalıştırın ve üyeliğiniz ile giriş yapın. Ardından karşınıza çıkacak ana pencere Mağaza olacaktır.
 • Mağaza alanında sağ üst köşede yer alan "mağazada ara" kısmını kullanarak buraya "global offensive" yazmalısınız.
 • Bunu yaptıktan sonra karşınıza Counter-Strike: Global Offensive oyunu çıkacaktır; sonucun üzerine tıklamalısınız.
 • Ardından video ve görsel alanının biraz alt kısmına inmelisiniz. Burada "Oynaması Ücretsiz" ve aynı zamanda yeşil butonla gösterilen "Oyunu Oyna" ibarelerini göreceksiniz. "Oyunu Oyna" seçeneğine tıklayın.

Şimdi Kütüphane kısmını ziyaret etmelisiniz. Burada Counter-Strike: Global Offensive oyununu bulmalısınız. Bunu yaptıktan sonra karşınıza mavi bir "Yükle" butonu çıkacaktır. Bu butona tıklayın ve oyunu yükleme işlemini başlatın. Oyunun indirilmesi bittikten sonra oynamaya başlayabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap