CS: GO Kan Silme Kodu

Counter-Strike: Global Offensive (CS: GO) günümüzün en popüler oyunlarından birisidir. Özellikle e-spor denildiğinde akıllara ilk gelen oyunların başında yer alır. Buna rağmen oyun bazı bilgisayarlarda doğru bir biçimde çalışmayabilmektedir.

Bunlar hangi bilgisayarlardır? CS: GO oyununu açmak için minimum sistem gereksinimlerini karşılayan ama göreceli olarak güçsüz olan bilgisayarlardır. Bu tür bilgisayarlarda donma, kasma, takılma ve çökme gibi sorunlar yaşanabilmektedir.

CS: GO FPS Artırma

Öncelikle bu konuya biraz değinelim. CS: GO oynarken FPS artırma işlemini yapmak istiyorsanız CS: GO FPS artırma isimli içeriğe göz atabilirsiniz. Bu içerik bilgisayarınızdan maksimum derecede FPS alabilmenizi sağlayacak en doğru ayarları içermektedir.

Buna ek olarak yapmanız gereken bazı ufak tefek değişiklikler vardır. Bu değişikliklerden birisi duvarlardaki kanları ve mermi izlerini temizlemektir. Bunları temizlemek FPS konusunda belirgin bir artışın yaşanmasını sağlayacaktır.

Ancak bu her zaman yapmak isteyeceğiniz bir şey olmayacaktır. Çünkü çoğu zaman kan izleri veya mermi izleri etrafta bir düşmanın olduğunu gösteren en önemli ibarelerden birisidir. Bu ibareleri ortadan kaldırmak demek düşmanın yakınlarda olup olmadığı konusunda belirli fikri ortadan kaldırmış olacaktır.

CS: GO Kan Silme Kodu

CS: GO'da kan ve mermi izleri gibi izlerin tamamına "decal" adı verilmektedir. Decal, oyunun bir sonucu olarak haritanın duvarlarına ve zeminine eklenen efektlerdir. Bu efektler kan, mermi izi, grafiti gibi izleri kapsamaktadır.

Yapacağınız bu ayarlama ile SHIFT tuşuna (veya atadığınız tuşa) bastığınız zaman tüm decal efektlerini anında temizlemiş olacaksınız. Bu, bir şeyleri görmeyi kolaylaştıracağı için son derece kullanışlıdır. Örneğin, genellikle duvardaki kan önüne bakan düşmanı görmeyi zorlaştıran bir şeydir.

SHIFT tuşuna her başınızda decal efektlerini ortadan kaldırmak istiyorsanız oyun konsoluna bind shift "+speed; r_cleardecals" yazmalısınız. Böylece her SHIFT tuşuna basışınızda etraftaki kank ve mermi izleri gibi izleri ortadan kaldırmış olursunuz.

Bunun farklı bir versiyonu daha vardır. Özellikle her hareket ettiğinizde bu izleri ortadan kaldırmak istiyor olabilirsiniz. Bu durumda WASD tuşlarını kullandığınız her seferinde decal efektlerini ortadan kaldırmak için şu kodu kullanabilirsiniz:

bind w "+forward;r_cleardecals";bind a "+moveleft;r_cleardecals";bind s "+back;r_cleardecals";bind d "+moveright;r_cleardecals"

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap