Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

CS: GO Bunny Kodu (Bunny Hop)

CS: GO bunny kodu çoğu oyuncu için oyunda en hızlı bir biçimde hareket etmenin yoludur. Genelde oyuncular bıçaklarını kullandıkları zaman hızlı gittiklerini düşünürler. Teorik olarak doğru bir durum olsa bile bunny hop ile daha hızlı gidebilmek mümkündür.

CS: GO'nun ilk günlerinde verimli bir biçimde hareket etmenin tek yolu bunny hop yapmaktır. Ancak Valve yıllar içerisinde oyuncuların ayakların yere sabitlemeye çalıştı. Bunny hop, ilk zıplamanın ardından tam zemine değecekken tekrar zıplama eylemini ifade etmektedir.

Bunny Hop gerçekten önemli mi?

Doğru şekilde bunny hop yapmak hızınızı 300'ün üzerine çıkarır. Bu da bıçakla koşmaktan 50 daha fazla hız demektir. Özel oyunlarda ve normal maçlarda çılgınca kullanabileceğiniz bir şey olsa bile bunny hop rekabetçi maçlarda 285,94 ile sınırlı bir hız sunar.

Bu hem 64 hem de 128 tick sunucu için geçerlidir. Rekabetçi bir şekilde oynuyorsanız bu kaçınılmaz bir sonuç haline gelecektir. Çünkü bunny hop yapmadan önce biraz yavaşlarsınız. Bir hız sınırı olmasaydı, daha hızlı giderek kaybedilen zamanı telafi edebilirdiniz.

Ancak durum pek böyle değil. Kendinizi her dört veya beşinci atlamada yavaşlarken bulursunuz. Bu nedenle bunny hop gerçekleştirmek mümkün olmaz. Standart oyuncular için durum böyle olsa bile kendine güvenen bunny hop yapan oyuncular için hala faydalar olduğu söylenebilir.

Özel göreve ilerlemek için bunny hop çok değerlidir. Bilinen kesişim noktalarını ve aceleyle gidilmesi gereken konumları erkenden tutmanızı sağlar. Diğer taraftan silahla ilerlerken bunu yapabileceğiniz için rakibi aldatmanız da mümkün olabilecektir.

Mouse ile CS: GO Bunny Hop

CS: GO'da klasik zıplama tuşu Space tuşuna atanmış durumdadır. Bu tuş her ne kadar normal zıplamalar için son derece elverişli olsa bile maalesef bunny hop yapabilmek için pek elverişli değildir. Hilesiz bir biçimde bunny hop yapmak istiyorsanız öncelikle zıplamayı mouse tuşuna atamalısınız.

İlk önce yapmanız gereken elbette geliştirici konsolunu aktif hale getirmektir. Geliştirici konsolu aktif değilken herhangi bir kod yazamazsınız. Bu yüzden öncelikle bu konsolu aktif hale getirmeniz gerekmektedir.

  • CS: GO oyununa giriş yapın ve Oyun Ayarları kısmına geçiş yapın.
  • Geliştirici Konsolunu Etkinleştir ayarını bulun ve bunu Evet olarak olarak değiştirin.
  • Oyunun içerisindeyken é tuşuna basın ve konsolu açın.
  • Ardından bind mwheelup +jump yazın.
  • Daha sonra bind mwheeldown +jump yazın.

Bu kodları yazdıktan sonra zıplama işlemini mouse tekerleği ile halledebilecek hale geleceksiniz. Böylece çok daha hassas bir biçimde zıplama tepkisi alabileceksiniz. Hilesiz bir biçimde bunny hop yapmanın en kolay yolu budur.

CS: GO Bunny Hop Kodu

CS: GO'da bunny hop yapmak söz konusu olduğunda uygulayabileceğiniz iki farklı yöntem vardır. İlk yöntemden yukarıda söz ettik. Bu yöntemde herhangi bir hileye ihtiyaç yoktur. Sadece pratik yaparak ve kullandığınız oyun faresine güvenerek bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Elbette rekabetçi oyunlarda bunny hop yapabilmek çok kolay bir şey değildir. Bu nedenle öncesinde hile ile bunny hop yapmaya çalışabilir, pratik yapabilir ve bunu yapmaya alışabilirsiniz. İlk önce yapmanız gereken elbette geliştirici konsolunu aktif hale getirmektir.

  • CS: GO oyununa giriş yapın ve Oyun Ayarları kısmına geçiş yapın.
  • Geliştirici Konsolunu Etkinleştir ayarını bulun ve bunu Evet olarak olarak değiştirin.

Artık geliştirici konsolu aktif halde olacaktır. Şimdi klavyenizde é tuşuna basarak bunu açabilir ve ardından gerekli kodları girebilirsiniz. Oldukça kolay bir biçimde bunny hop yapmak istiyorsanız aşağıda yer alan iki komuttan birini kopyalayıp konsola yapıştırmanız yeterli olacaktır.

Hızlı Bunny Hop Kodları

Bu kodlar, boşluk tuşuna basılı tutarken otomatik olarak zıplamanızı sağlayacak ve ayrıca CS: GO'nun hız sınırlarını yükseltecektir. Bunlarla, her bunny hop ardından hızlanacak ve sonunda gitmek istediğiniz bölgeye en kısa sürede ulaşabileceksiniz.

  • sv_cheats 1;sv_enablebunnyhopping 1;sv_maxvelocity 7000;sv_staminamax 0;sv_staminalandcost 0;sv_staminajumpcost 0;sv_accelerate_use_weapon_speed 0;sv_staminarecoveryrate 0;sv_autobunnyhopping 1;sv_airaccelerate 2000

Kodu bu şekilde girmeniz gerekmektedir. Herhangi bir şey yapmadan sadece kopyala ve yapıştır yaparak kodu başarılı bir şekilde girebilirsiniz. Tekrar etmek gerekirse bu hızlı bunny hop kodudur. Normali için bir sonraki başlığa göz atabilirsiniz.

Normal Bunny Hop Kodları

Bu komutlar, boşluk tuşuna basılı tutarken bunny hop yapmanızı sağlayacaktır. Ancak CS: GO'nun hız sınırlarını yükseltmeyecektir. Bu, ilk komut gibi anormal hızlara değil doğal olarak maksimum hıza ulaşacağınız anlamına gelir.

  • sv_cheats 1;sv_enablebunnyhopping 1;sv_maxvelocity 3500;sv_staminamax 0;sv_staminalandcost 0.050;sv_staminajumpcost 0.080;sv_accelerate_use_weapon_speed 0;sv_staminarecoveryrate 0;sv_autobunnyhopping 1;sv_airaccelerate 12

Kodu bu şekilde girmeniz gerekmektedir. Sadece kopyala ve yapıştır yapmanız yeterli olacaktır. Daha sonra bunny hop yapmaya alışkın hale gelebileceksiniz. Bunun nasıl yapılacağını bilmiyorsanız en basit haliyle aşağıdaki videoyu izleyerek hareketleri tekrar edebilirsiniz.

Videoda görebileceğiniz gibi bunny hop yapmanın avantajları ve dezavantajları vardır. Özellikle rekabetçi oyunlarda bunu yaptığınız zaman ulaşabileceğiniz hız oldukça sınırlıdır. Sürekli olarak A ve D tuşlarını kullanarak hareket etmeniz ve hızlanmanız gerekir.

CS: GO bunny hop yapabilmek için en önemli yöntem elbette pratiktir. Bu nedenle topluluk sunucularında oynayarak veya çevrimdışı bir oyun oluşturarak bunu yapabilirsiniz. CS: GO bunny hop yaparken tek dikkat etmeniz gereken elde ettiğiniz hızı yitirmemektir.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap