Çocuklara Özel Instagram Geliyor

Facebook, 13 yaş altı çocuklar için yeni bir Instagram sürümü geliştiriyor. Çocukların güvenle vakit geçirebilmesi için böyle bir adım atmaya hazırlanan Facebook, uygulamayı ne zaman kullanıma sunacağı ile ilgili bilgi vermedi.

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, çocuklar için yeni bir uygulama üzerinde çalışıyor. Instagram'ın sahibi olan Facebook, geçtiğimiz günlerde yeni özelliklerini duyurmuştu. Yeni özellikler arasında en dikkat çekici olan yetişkinlerin çocuklara direkt mesaj atmasının önüne geçilmesi oldu. Yetişkin kişiler çocuklara direkt olarak mesaj atamayacaklar ve 18 yaş altı kişilere seri takip istekleri gönderen kişilerin etiketleneceğini duyurmuştu.

Çocuklara Özel Instagram Geliyor

Instagram, yenilenecek güvenlik özelliklerinin dışında çocukların platformda güvenle zaman geçirebilmesi içinde kolları sıvadı. Şirket, 13 yaş ak-ltı çocuklar için yeni bir uygulama üzerinde çalışıyor. Instagram'ın bu yeni versiyonunun ne zaman kullanıma sunulacağı ise henüz belli değil.

Instagram Başkan Yardımcısı Vishal Shah, çocuklar için güvenlik adımlarının atılmaya devam edileceğini belirtti. Sosyal ağ çalışanlarına yönelik mesaj paylaşan Shah, şirketin öncelikli hedefinin çocukların güvenle vakit geçirebilecekleri bir Instagram versiyonu olduğunu açıkladı.

Bilindiği üzere Instagram'ın uygulama kullanım yaşı 13 yaş üstü kişiler için uygun. 13 yaş altı kişiler için uygulama kullanım izni vermeyen Instagram, bu yasağın kolaylıkla aşıldığının farkında. 

13 yaş altı çocukların yaşlarını büyük göstererek kayıt olduklarının farkında olan Instagram, bunun önüne geçebilmek için yeni bir Instagram sürümü üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Yazar Hakkında

Talha Yılmazer
Talha Yılmazer Elektrik-Elektronik teknolojisi mezunuyum. Uzun yıllardır çeşitli web platformlarında içerik editörlüğü yapmakla birlikte, profesyonel makale hizmetleri sağladım. Şu anda Teknolojio'da kurucu ortak ve içerik editörü pozisyonlarında görev almaktayım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap