Clubhouse, Mesajlaşma Özelliğine Kavuşuyor

Son dönemde oldukça popüler gele gelen ve her geçen gün büyümeye devam eden sosyal medya uygulaması Clubhouse, yeni bir özelliğe kavuşuyor. Backchannel isimli yeni mesajlaşma özelliği ile ilgili çalışmalar yürüten Clubhouse, özelliği ne zaman kullanıma sunacak merakla bekleniyor.

Sunduğu sesli sohbet özelliği ile son aylarda oldukça dikkat çeken Clubhouse, büyümeye devam ediyor. Sadece sesli içeriklerin paylaşılabildiği sosyal medya uygulamasına yalnızca davetli kişiler giriş yaparak uygulamayı kullanabiliyorlar. Sesli sohbet uygulaması Clubhouse, iOS ve Android platformlarına hizmet vermekte.

Clubhouse mesajlaşma özelliğine kavuşuyor. Şuan sadece sesli iletişim imkanı sunmakta olan sosyal medya platformu, mesajlaşma özelliğini test ediyor. Mesajlaşma özelliğini test eden şirket, yeni özelliği yanlışlıkla bazı kullanıcıların erişimine açtı ve hemen kaldırdı. Ancak kullanıcıların gözünden kaçmayan bu hata dedikoduların başlaması için yeterli oldu.

clubhouse mesajlaşma özelliği

Yapılan bu hatanın ardından açıklama yapan Clubhouse sözcüsü, "Ürün geliştirme sürecimizin bir parçası olarak, Clubhouse düzenli olarak uygulamayı ve potansiyel özelliklerini test ediyor. Bu özellikler bazen uygulamanın parçası oluyor, bazen olmuyor. Potansiyel özellikler hakkında yorum yapmıyoruz." ifadelerini kullandı.

Uygulamanın Değeri 4 Milyar Dolara Ulaştı

Rohan Seth ve Paul Davison tarafından hayata geçirilen Clubhouse, Ocak 2021'de yaklaşık 100 milyon dolar civarında değere sahipti.

Pandemi döneminde Robinhood CEO'su Vlad Tenev ve Elon Musk'ın uygulama üzerinden organize ettikleri tartışma ile dünya çapında ilgi görmeye başlayan Clubhouse, değerini 4 milyar dolara çıkarmayı başardı.

Yazar Hakkında

Talha Yılmazer
Talha Yılmazer Elektrik-Elektronik teknolojisi mezunuyum. Uzun yıllardır çeşitli web platformlarında içerik editörlüğü yapmakla birlikte, profesyonel makale hizmetleri sağladım. Şu anda Teknolojio'da kurucu ortak ve içerik editörü pozisyonlarında görev almaktayım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap