Citroen'den Türkiye'ye İki Yeni Elektrikli Otomobil Müjdesi

Fransız otomobil devi Citroen, Türkiye pazarına elektrikli otomobillerini sunmaya hazırlanıyor. Elektrikli Citroen C4'ün Türkiye'ye gelişi kesinleşirken Citroen Ami için çalışmalar sürüyor.

Citroen e-C4

Citroen, tam elektrikli motora sahip olan e-C4 modelini Türkiye'de Mayıs ayında satışa sunmaya hazırlanıyor. Donanım özellikleri belli olmayan aracın teknik verileri ise kulağa hoş geliyor.

Tam elektrikli 136 beygir güç ve 260 Nm tork üretebilen motora sahip olan Citroen e-C4, 50 kWh kapasiteli bataryalardan oluşuyor. Hızlı şarj desteğine sahip olan otomobil, 30 dakikalık sürede %80 batarya doldurabiliyor. Otomobil geleneksel şarj yöntemleri ile şarj etmek ise 5 saati bulabiliyor. Otomobil aynı zamanda 350 kilometre sürüş mesafesi vaad ediyor.

Citroen Ami Türkiye'ye Gelebilir

Citroen Türkiye ekibi yeni otomobilleri Türkiye pazarına sunmaya hazırlanırken aynı zamanda Citroen Ami için çalışmalar sürdürülüyor. Avrupa'da satışta olan otomobil küçük yapısı ve düşük fiyatıyla dikkat topluyor. Ayrıca L7 araç sınıfına dahil olduğu için 16 yaşındaki sürücüler tarafından kullanılan araç bu özelliğiyle de bir adım öne çıkıyor.

Ülkemizin büyükşehirlerindeki trafik yoğunluğu dikkate alındığında böylesi küçük bir aracın otomobil pazarına katılması sürücüleri de heyecanlandırıyor. Ancak Citroen gerekli altyapının sağlanması halinde Citroen Ami'nin ülkemizde satışa sunulacağını ifade ediyor. Otomobilin ülkemizdeki fiyatlandırma politikası hakkında ise henüz bir bilgi yok. Koşulların incelenip, uyumluluğu onaylandıktan sonra daha kapsamlı bilgiler Citroen Türkiye tarafından açıklanacaktır.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap