Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Cho'Gath Karşısında Nasıl Oynanır?

Cho'Gath counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan çeşitli ipuçları sana Cho'Gath karşısında yardımcı olacaktır.

Cho'Gath karşısında oynarken onun hareketlerine dikkat etmen gerekir. Sadece saniyelik bir gecikme bile Q veya W yeteneğiyle sana vurmasını sağlayabilir. Bu nedenle koridor aşamasında çok açık gözlü olman gerekir. Aksi durumda koridordaki kontrolü kaybedersin.

Cho'Gath pasif yeteneği sayesinde koridorda uzun süre kalabilme potansiyeline sahiptir. Onunla sık sık hasar takasında bulunman gerekir. Eğer sık sık hasar takasında bulunmayı tercih etmezsen zaman içerisinde doldurduğu canıyla hamlelerini boşa çıkarabilecektir.

Cho'Gath sadece pasif yeteneğinden sürdürebilirlik kazanmaz. Aynı zamanda satın aldığı eşyalarla koridorda kalma süresini yükseltmiş olur. Sürekli gelişen ve büyüyen bir rakip karşısında mücadele ettiğini unutmamalısın. Buna uygun hamleler yapmalısın.

Cho'Gath Karşısında Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Cho'Gath oyun devam ettikçe güçlenen bir şampiyondur. Dayanıksız şampiyonları yutma konusunda son derece isteklidir. Genel olarak tek kalmış olan hedefler onun yemi olurlar. Görüş seçeneklerinin sınırlı olduğu alanlarda fazla vakit harcamamalısın.

Cho'Gath'ın yetenekleri takım savaşlarına etki etme konusunda çok güçlüdürler. Takım savaşının seyri onun yaptığı hamlelere göre değişkenlik gösterebilecektir. Bu nedenle grup halinde dolanıyorken bile takım arkadaşlarınla çok yakın olmamaya özen göstermelisin.

Bir harita görevini ablukaya aldığın zaman Cho'Gath'a dikkat etmelisin. O hayatta ise Baron veya Ejder gibi hedefleri almaya çalışmamalısın. Çünkü verdiği hasar Çarp büyüsünden çok daha fazladır. Hedefinin çalınmasını istemiyorsan dikkatli olmalısın.

Cho'Gath'ın Potansiyeli

Cho'Gath 6. seviye olunca oldukça güçlenir. Çünkü özel yeteneğiyle gerçek hasar vermeye başlar. Buna dikkat etmezsen anlık hasarıyla canını epey bir yakacaktır. Tamamen yetenek gücüne dayalı veya tamamen tank olmaya yönelik eşya seçimleri yapsa bile onun hasarına saygı duymalısın.

Cho'Gath oyun uzadıkça çok daha güçlü olur. Her ham yaptığı hedef ile biraz daha büyü ve güçlenir. Bu nedenle oyunu hızlı bir biçimde bitirmeye çalışmalısın. Bunu yapamıyorsan ilk hedefin onu ortadan kaldırmak olmalıdır. Böylece aşırı güçlenmesine engel olabilirsin.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum.

Yorum Yap