Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Cho'Gath CT (Counter): Cho'Gath Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Cho'Gath CT (Cho'Gath counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Cho'Gath karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-21]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Cho'Gath karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Cho'Gath karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Cho'Gath counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Cho'Gath counter taktikleri

Cho'Gath karşısında oynarken onun hareketlerine dikkat etmen gerekir. Sadece saniyelik bir gecikme bile Q veya W yeteneğiyle sana vurmasını sağlayabilir. Bu nedenle koridor aşamasında çok açık gözlü olman gerekir. Aksi durumda koridordaki kontrolü kaybedersin.

Cho'Gath pasif yeteneği sayesinde koridorda uzun süre kalabilme potansiyeline sahiptir. Onunla sık sık hasar takasında bulunman gerekir. Eğer sık sık hasar takasında bulunmayı tercih etmezsen zaman içerisinde doldurduğu canıyla hamlelerini boşa çıkarabilecektir.

Cho'Gath sadece pasif yeteneğinden sürdürebilirlik kazanmaz. Aynı zamanda satın aldığı eşyalarla koridorda kalma süresini yükseltmiş olur. Sürekli gelişen ve büyüyen bir rakip karşısında mücadele ettiğini unutmamalısın. Buna uygun hamleler yapmalısın.

Cho'Gath counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Cho'Gath oyun devam ettikçe güçlenen bir şampiyondur. Dayanıksız şampiyonları yutma konusunda son derece isteklidir. Genel olarak tek kalmış olan hedefler onun yemi olurlar. Görüş seçeneklerinin sınırlı olduğu alanlarda fazla vakit harcamamalısın.

Cho'Gath'ın yetenekleri takım savaşlarına etki etme konusunda çok güçlüdürler. Takım savaşının seyri onun yaptığı hamlelere göre değişkenlik gösterebilecektir. Bu nedenle grup halinde dolanıyorken bile takım arkadaşlarınla çok yakın olmamaya özen göstermelisin.

Bir harita görevini ablukaya aldığın zaman Cho'Gath'a dikkat etmelisin. O hayatta ise Baron veya Ejder gibi hedefleri almaya çalışmamalısın. Çünkü verdiği hasar Çarp büyüsünden çok daha fazladır. Hedefinin çalınmasını istemiyorsan dikkatli olmalısın.

Cho'Gath'ın potansiyeli

Cho'Gath 6. seviye olunca oldukça güçlenir. Çünkü özel yeteneğiyle gerçek hasar vermeye başlar. Buna dikkat etmezsen anlık hasarıyla canını epey bir yakacaktır. Tamamen yetenek gücüne dayalı veya tamamen tank olmaya yönelik eşya seçimleri yapsa bile onun hasarına saygı duymalısın.

Cho'Gath oyun uzadıkça çok daha güçlü olur. Her ham yaptığı hedef ile biraz daha büyü ve güçlenir. Bu nedenle oyunu hızlı bir biçimde bitirmeye çalışmalısın. Bunu yapamıyorsan ilk hedefin onu ortadan kaldırmak olmalıdır. Böylece aşırı güçlenmesine engel olabilirsin.

Frostfire Gauntlet eşyası Cho'Gath için çok önemlidir. Bu eşyayı aldığı zaman doğal olarak bir güç artışı yaşar. Diğer taraftan bir sonraki eşyası olacak Thornmail karşısında dikkatli olmak gerekir. Bu iki detayı hatırladığın sürece ona karşı rahat bir oyun geçirebilirsin.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap