Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Çevrimdışı Samsung Cihazlar Artık Bulunabilecek

Güney Kore merkezli teknoloji firması Samsung, kaybolan cihazları bulma özelliği sunan SmartThings Find’ı kullanıma sundu. Bu özellik ile Galaxy cihazlar kolaylıkla bulunabilecek.

Samsung, daha önce duyurduğu SmartThings Find özelliğini Galaxy cihazlar için kullanıma sundu. Android 8 ve üzeri işletim sistemine sahip Galaxy akıllı telefonlar, Galaxy Buds Plus, Buds Live ve Tizen 5.5 üzeri Galaxy Watch cihazlarının kullanabildiği özellik ile kaybolan cihazlar çevrimdışı olsa bile bulunabilecek.

Samsung’un geliştirdiği uygulama, arttırılmış gerçeklik için Bluetooth LE ve hassas konum bilgisi için Ultra Geniş Bant özelliklerini kullanıyor. Cihaz 30 dakika çevrimdışı kaldığında Bluetooth LE sinyalleri gönderilmeye başlıyor. Eğer SmartThings Find ile cihazın kaybolduğu bildirilir ise bu bildirim Samsung’a iletiliyor ve cihaz harita üzerinden rahatlıkla bulunabilir hale geliyor.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap