Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

CES 2022'de Aşı Zorunlu Tutulacak!

CES 2022 için korona virüs ile ilgili şartlar belirlenmeye başlandı. Etkinliğe katılmak isteyenlere aşı şartı getirilmesi planlanıyor.

2021’’de sadece online olarak gerçekleştirilen teknoloji etkinliği, 2022 yılında hibrit bir şekilde yapılacak. Online platformlarda ve fuar alanında karma bir şekilde yapılacak yeni etkinlikte korona virüs için sıkı bir şekilde tedbirlerin getirilmesi planlanıyor. Özellikle Las Vegas'ta bu etkinliğe katılmak isteyen kişiler için öncelikli zorunluklardan bir tanesi aşı olacak.

Aşı Kartı İstenecek!

Organizasyon ile sorumlu şirket CTA, 17 Ağustos'ta tüm katılımcıların ve sergicilerin CES'e katılmak için aşı kanıtı sunması gerektiğini duyurdu. Üstelik mevcut planlamalarda sadece kongre ve sergi alanları değil, kongreye katılacak olan ziyaretçilerin kalacağı otellere kadar kapsamlı bir planlamanın yapılması bekleniyor. Bu doğrultuda şu anda öncelikle aşının zorunlu tutulacağı belirtilmiş durumda. Önümüzdeki aylarda konu ile ilgili daha fazla detayın paylaşılacağını belirten şirket, özellikle katılmak isteyen kişilerin mevcut açıklamaları takip etmesi gerektiğini söyledi.

Aşıya Erişimi Olmayanlardan PCR Testi İstenecek

Şirket tüm dünya genelinde aşıya ulaşmanın mümkün olmadığını da göz önünde bulunduruyor. Açıklamada özellikle kendi tercihleri dışında aşıya erişimi mümkün olmayan ve kısıtlı imkanlara sahip ülkelerde bulunan kişilerden aşı yerine antikor testi isteneceği ve pozitif antikor testinin de bu konuda kabul göreceği belirtildi. Ancak böyle bir durumda ziyaretçilerden negatif PCR testi de istenecek.

2022 yılının ilk haftası itibariyle başlayacak olan etkinlikte, önümüzdeki günlerde daha fazla detay netlik kazanacak.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap