Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Camille Karşısında Nasıl Oynanır?

Camille counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan çeşitli ipuçları sana Camille karşısında yardımcı olacaktır.

Camille koridor aşamasında sürdürülebilirlik sıkıntısı çeker. Canını yenileme konusunda yapabileceği iki şey vardır. Bunlardan ilki can iksiri kullanmak, ikincisi ise W yeteneğinden yararlanmaktır. Oyunun erken evresinde zayıf kalan bu yanından faydalanmaya çalışmalısın.

Camille genel olarak kısa süreli hasar takaslarından hoşlanır. E yeteneğini kullanarak mücadele başlatır. O olmadığı zaman oldukça güçsüz kalır ve en önemlisi mücadeleden kaçar. E yeteneğinden sıyrılmayı başararak onun gücünü azaltabilirsin.

Camille E yeteneğini kullandığı zaman baskınlara karşı açık hedef haline gelir. Çünkü bu yeteneğin bekleme süresi biraz fazladır. E yeteneğini boşa kullanmasını sağlarsan çok iyi bir iş başarmış olursun. Böylece ormancı takım arkadaşına daha fazla hareket alanı tanıyabilirsin.

Camille Karşısında Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Camille hedeflediği şampiyonu R yeteneğiyle abluka altına çalışacaktır. Genel olarak önce E yeteneğini kullanarak aradaki mesafeyi kapatacak ve daha sonra R yeteneğiyle hedefini hapsedecektir. E yeteneğinden kaçınman çok önemlidir.

Takım savaşı yaşanmadığı zaman Camille genellikle ayrık ittirme yaparak koridorlara baskı uygulamayı tercih edecektir. Bu nedenle yan koridorları yeterince ittirmeye çalışmalısın. Sonrasında ise takım arkadaşlarının yanına dönerek onlarla birlikte hareket etmelisin.

Camille hedeflediği şampiyonu özenle seçer. Genellikle kaçış mekanizması zayıf olan şampiyonları tercih eder. Haritada hareket ederken önceliği bu olacaktır. Bu nedenle takımından ayrı düşmemeye ve açık hedef olmamaya çalışmalısın.

Camille'in Potansiyeli

Camille 3. seviye olduğu zaman güçlü bir dalış hamlesi gerçekleştirecektir. Çünkü bu seviyede tüm temel yeteneklerine erişmiş olacaktır. Canın az ise onunla mücadeleye girişmeye çalışmamalısın. Çünkü sana karşı kolaylıkla üstünlük kurabilecektir.

Camille E yeteneğine veya R yeteneğine sahip değilse hiçbir kaçma şansı kalmaz. Bu durumu kullanmaya çalışmalısın. Camille Üçlü Kuvvet ve Haşmetli Hydra eşyalarını bitirdiği zaman çok fazla hasar verebilecektir. Ancak büyü direnci ve zırh olmadan zayıf kalacağını unutmamalısın.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum.

Yorum Yap