BMW iX3 Özellikleri Ve Fiyatı

Almanya merkezli otomotiv devi BMW, SAV sınıfında yer alan yeni elektrikli otomobili BMW iX3 Türkiye'de ön siparişe açıldı.

2021 model BMW iX3, ülkemizde ön siparişe açıldı. Özellikleri ile dikkat çeken sdadasfsdfsdfsdaf sadfsadfsdaf sdaön sipariş kapsamında aracı satın alanlara aynı zamanda BMW i Wallbox'u ücretsiz olarak veriyor ve böyle otomobil sahipleri hızlı şarj imkanı elde etmiş oluyor. BMW iX3'ü tercih edenler otomobillerine nisan ayında sahip olacak.

Dış Tasarım

Elektrikli BMW iX3, dış tasarımında ön bölümündeki BMW'nin simgesi olan böbrek ızgaraları ile dikkat çekiyor. Yeni böbrek ızgaraların tasarımı yatay çizgilerle detaylandırılıyor. Sade tasarıma sahip olan otomobil kapıların altında bulunan marşpiyellerde mavi çizgiler ve difüzörlerde bulunan mavi detaylar ile sportif bir görünüm yakalıyor. Yeni tasarıma sahip 20 inç boyutundaki jantları, standart olarak sunulan LED farlar, camların etrafındaki krom çerçeveler otomobilin dış tasarımını tamamlıyor.

İç Tasarım

Elektrikli BMW iX3, kullanıcılarını modern bir iç tasarım ile karşılıyor. Mavi renklerle detaylandırılan vites topuzu, direksiyondaki BMW logosu, konsoldaki bazı noktalar iç mekanda sportifliği hissettiriyor. Otomatik klima, ısıtmalı sürücü ve yan yolcu koltuğu, kablosuz şarj, açılabilir cam tavan, akustik koruma gibi özellikler iç mekanda ön plana çıkıyor.

Motor ve Performans

Yeni BMW iX3'ün elektrikli motoru 286 beygir güç ve 400 Nm tork üretiyor. 80 kWh lityum iyon bataryası ile 450 km mesafe kat edebilen otomobil, 0-100 km/s hızlanmasını ise 6.8 saniyede tamamlıyor. Ayrıca otomobil 34 dakikada %80 batarya doldurma kapasitesi bulunan hızlı şarj etme özelliğine de sahip.

BMW iX3 Fiyatı

Ülkemizde ön siparişe açılan SAV sınıfı otomobil 870.000 TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap