Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Blizzard, Fransa Ofisini Kapatıyor

Her ne kadar oyun dünyası pandeminin bir getirisi olarak ikilemde kalsa bile bazı durumlarda şaşırtıcı haberlerle karşılaşmak mümkün olabiliyor. Oyun satış rakamlarında ve aktif kullanıcı sayısında artışın yaşandığı bir dönemde Blizzard, Fransa ofisini kapatma kararı aldı.

Elde edilen bilgilere göre Activision-Blizzard şirketi, Fransa'nın Versay şehrinde bulunan ofisini kapatacak. Firma, geçtiğimiz yılın başında firma ofisteki çalışanların %25'ini işten çıkarmıştı. Geriye kalanları ise farklı ülkelerdeki ofislere yönlendirme kararı almıştı.

Fransa ofisinde mevcut durumda toplam 400 kişi kalmıştı. Ofisin kapatılmasıyla birlikte tamamının işten çıkarılacağı gelen bilgiler arasında. Anlaşılan son dönemde yönetimsel konularda Activision'ın yeniden eleştirilere maruz kalması kaçınılmaz bir gerçek gibi görünüyor.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap