Bir Yılda 500'den Fazla Hizmet e-Devlet Üzerinden Kullanıma Sunuldu

Son bir yıl içerisinde e-Devlet üzerinden birçok hizmet vatandaşın hizmetine sunuldu. Kullanıcı ihtiyaçları göz önüne alınarak hayata geçirilen güvenli, hızlı, kesintisiz bir hizmet sunan e-Devlet, 500'den fazla yeni hizmetle büyümeye devam ediyor.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, bir yıl içerisinde vatandaşa yönelik 500, iş dünyasına dair ise 300'den fazla hizmetin kullanıma açıldığını söyledi. Koç yaptığı açıklamada, "5 binden fazla hizmetin yer aldığı e-Devlet Kapısı'nda öncelikli hedefimiz, salgın sürecinde teması minimuma indirmek." dedi.

Pandemi döneminde ortaya çıkan şartlar sebebiyle sunulan hizmetlerin büyük önem taşıdığını belirten Koç, "Özellikle bu dönem yeni açtığımız ve güncellediğimiz hizmetlerle vatandaşımızın hayatına dokunuyoruz. Dün itibarıyla 5 yeni hizmet daha kullanıma açıldı."

Yeni Hizmetler Gelmeye Devam Edecek

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç "Vatandaşlarımız, bu dönemde kurum ve kuruluşlara gitmeden, kullanmış oldukları tıbbi malzeme ve işitme cihazlarına ait bilgilerin sorgulanması ve takibini e-Devlet Kapısı üzerinden kolay, hızlı ve güvenli şekilde yapılabilecek. Yeni hizmetler için de çalışmalarımız sürüyor." sözleri ile yeni hizmetlerin sisteme eklenmeye devam edeceğinin bilgisini verdi.

Yeni açılan 5 hizmete ulaşmak isteyenler içinde bir açıklama yapan Koç, "Rapor Bilgisi Sorgulama", "Medikal Reçete Bilgileri Sorgulama", "Medikal Malzeme Sorgulama", "4/1-(a)-(b) ve 506 SK GM20'nci madde sandığı çalışanların hizmet birleştirmesi" ve "İşyeri Kaydı/Borcu Yoktur Belgesi Sorgulama" başlıkları ile ulaşılabileceğini belirtti.

Yazar Hakkında

Talha Yılmazer
Talha Yılmazer Elektrik-Elektronik teknolojisi mezunuyum. Uzun yıllardır çeşitli web platformlarında içerik editörlüğü yapmakla birlikte, profesyonel makale hizmetleri sağladım. Şu anda Teknolojio'da kurucu ortak ve içerik editörü pozisyonlarında görev almaktayım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap