Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Bir Oyuncu, Nokia 1220'de LoL Oynamaya Çalıştığını İddia Etti

Slaveni isimli bir Reddit kullanıcısı tüm ezberleri bozarak League of Legends'ı 2003 yılında çıkarılmış olan Nokia 1220'de oynamaya çalıştığını belirtti. Oldukça düşük ekran görünürlüğüne sahip olan telefonda görüntüler elbette berbat denecek seviyedeydi. Oyuncu ise görüntü hariç performansın oldukça akıcı olduğunu iddia etti.

League of Legends, şampiyonların hikayeleri dahil olmak üzere en ince ayrıntılarla sarıp sarmalanmış bir oyundur. Buna ek olarak, haritası çeşitli tasarım ögeleriyle dolup taşmaktadır. Bunların hiçbirinin önemli olmadığını düşünen bir Reddit kullanıcısı, oyunu küçük resim boyutuna indirerek şansını denedi.

Nokia 1220 ve League of Legends, her şey yolunda mı?

League of Legends kesinlikle oyun dünyasındaki en karmaşık yapılardan birine sahiptir. Her karakterin muhteşem bir şekilde görünmesini sağlayan şampiyon görünümleri vardır. Bununla birlikte görsel olarak dikkat dağıtıcı olmadan oyuncuları koridordan koridora yönlendirmek için bir harita tasarımı vardır.

Riot Games kesinlikle sanatsal anlamda mükemmel bir iş çıkarmış durumdadır. Fakat bazı oyuncuların farklı bir şeyler denemek istemesi bazen karşılaştığımız durumdur. Slaveni isimli bir Reddit kullanıcısı tüm ezberleri bozarak 2003 model Nokia 1220'de League of Legends'ı oynamaya çalıştığını iddia etti.

Bunun bir iddia olduğunu söylüyoruz çünkü bahsedilen telefonun Nokia 1220 olduğuna dikkat edilmelidir. LCD teknolojisiyle desteklenmiş olan Nokia 1220, monochrome yapıdadır. Buna ek olarak sahip olduğu gerçek ekran çözünürlüğü 84 x 48 piksel şeklindedir.

Nokia 1220 iddiası yeni bir mizah haline geldi

Slaveni tarafından ortaya atılmış olan bu iddia dikkat edildiği zaman gerçeği yansıtmıyordu. Fakat görüntülere bakıldığında oyunun çok daha küçük bir ekranda oynandığı görülebilir. Slaveni, can çubuklarından rahat hareket edemese bile oyunu bir mobil cihazda açmayı başarmış gibi görünmektedir.

Detaylara aldırmadan görüntüler üzerinden ilerleyen bazı kullanıcılar ise mizah fırsatını kaçırmadılar. Amduwatt isimli bir Reddit kullanıcısı "Her iki oyunumdan birinde karşıma çıkan ADC sensin demek..." diyerek epey beğenilen, yerinde bir şaka yapmayı başardı.

Ortada League of Legends: Wild Rift gibi başarılı bir mobil aktarım olmasına rağmen söz konusu görüntülerin kesinlikle absürt olduğunu söylememiz gerekir. Oyun bir şekilde farklı mobil cihazlara aktarılsa bile kolay kolay bir Wild Rift etmeyecektir. Bundan emin olabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap