Bing İsim Değiştirdi: Microsoft Bing

Microsoft Bing olarak adı değişen Bing arama motoru son zamanlarda şirketlerin yeniden markalaşmasından payını alanlar arasında. Microsoft Store, Microsoft Edge, Microsoft 365’in ardından Microsoft Bing’te bu ürünlerin arasına eklendi.

Şirket bu değişikliğin gerekçesi olarak Microsoft Bing’in diğer Microsoft ürününe ait arama desteği sunacağını söyledi. Aramalara entegre olan Microsoft 365, windows görev çubuğundaki aramalar, Microsoft Edge’deki gizli arama desteklenen Microsoft ürünlerinden oldu.

Microsoft’un Xbox ve Surface gibi hizmetlerinde henüz bir markalaşma adımı atılmadığı görünenler arasında. Bing, Microsoft adını almasının yanında iki logoya da sahip oldu. Güncellenen logosu ve ana sayfada Microsoft Bing logosu kullanıcılarla birlikte olacak. Ancak Microsoft’un ilerleyen zamanlarda Bing logosu ile devam edip etmeyeceği hakkında kesin bir bilgi yok.

Microsoft, Google gibi şirketler hizmetlerini yeniden markalaştırsalar da bunun bizlere yani kullanıcılara yönelik etkisi pek fazla olmuyor. Kullanıcıların büyük çoğunluğu yine telaffuzlarına eskisi gibi devam edecektir.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap