Binance İngiltere'de Yasaklanıyor!

Dünyanın en büyük kripto borsalarından birisi olan Binance için önemli bir gelişme yaşandı. Sistem, İngiltere’de yasaklanıyor.

Binance için İngiltere’de oldukça hareketli günler yaşanıyor. İngiltere’deki yetkililer tarafından yapılan açıklamalarda Binance’nin yazılı faaliyet izninin olmadığı ve bu nedenle de ülkede faaliyet göstermesinin mümkün olmadığı ifade edildi. Yapılan açıklamada üstelik Binance’nin İngiltere’deki faaliyetlerine Çarşamba günü itibariyle son vermesi istendi.

Hükümetlerden Binance kısıtlaması gelebilir!

İngiltere’de yaşanan durum önemsiz olarak görülebilir. Ancak pek çok hükümet tarafından Binance üzerinden çeşitli yaptırımlar yapılması hedefleniyor. Dolandırıcılık olaylarının çok sık yaşanması nedeniyle hükümetler tarafından Binance için getirilmesi planlanan kısıtlamalar, ancak yazılı faaliyet izni ile birlikte kaldırılacak. Bu nedenle İngiltere’de faaliyetlerine devam etmek isteyen Binance, prosedürleri takip etmek zorunda kalacak.

Aslında Binance için ülkede hizmetler başladıktan sonra onay sürecinin tamamlanması bekleniyordu. Ancak uzun süre geçmesine rağmen şirket tarafından bu konuda bir adım atılmadı. Sahte kripto cüzdanlar üzerinden yapılan dolandırılma olayında Binance cephesinin duruma karşı herhangi bir hamle yapmaması, eleştiri alan bir diğer konuydu.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından Binance cephesinden nasıl bir açıklama yapılacağı merak ediliyor.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap