Bentley Motors'da Değişim Sinyalleri

Otomobil dünyasındaki değişim rüzgarı hızla devam ederken bu rüzgara İngiliz lüks otomobil devi Bentley Motors da katılacak. Lüks otomobil piyasasının ünlü markası karbon nötr olmanın sinyallerini verdi.

Bentley kalitesi yepyeni bir yüze kavuşmak için projelerine başladı ve kullanıcılarını heyecanlandırdı. Bentley Motors, Beyond100 adını verdiği ve Volkswagen Group ile çalışmalarını sürdürdüğü yeni projesini duyurdu. Çalışmalarına ülkesi İngiltere'deki üretim fabrikasına ilk karbon nötr ünvanını alarak başladı. Kademeli olarak otomobil üretiminin değiştireceğini açıklayan firma 2030 yılında ise çok farklı bir şekilde kullanıcılarının karşısına çıkacak.

Bentley Motors, gelecek planları için programını belirlemiş gözüküyor. İlk olarak 2025 yılında plug-in hybrid yani hem elektrikli hem benzinli motor bulunduran otomobilleri kullanıcılarına tanıtacağını, 2026 yılında ise içten yanmalı motorları terk ederek tamamen elektrikli ilk otomobilini piyasaya süreceğini belirtiyor. Ancak 2030 yılına gelindiğinde Bentley Motors tarafından adeta bir devrim yapılacak ve sadece elektrikli motora sahip araçların üretimine geçilecek.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap