Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Bazı Windows 11 Güncellemeleri İsteğe Bağlı Olabilir

Windows 11 için test kullanıcıları tarafından yayınlanan son raporlarda, güncellemeler için daha esnek bir yapının kullanılacağı belirtildi. Açıklamalara göre bazı özellikler isteğe bağlı olarak alınabilecek.

Windows 11 ile ilgili yeni bilgiler gündemde yer almaya devam ediyor. Bugün Microsoft tarafından yapılacak resmi lansman ile hakkındaki tüm soru işaretlerinin giderileceği yeni versiyon için yapılan yeni açıklamalar, özellikle güncellemelerde daha esnek bir yapının tercih edildiğini gösteriyor. Yeni sistemde zorunlu güncellemelerin yanı sıra isteğe bağlı güncellemelere daha fazla yer verilecek. Böylece kullanıcılar işletim sistemi kullanım tercihlerine göre mevcut özellikleri alıp almama konusunda karar verebilecek.

Özellikler geri alınabilecek

Yapılan sızıntıda üstelik Windows 11'de yapılan pek çok değişikliğin Windows 10’daki haline döndürülebileceği de vurgulanıyor. Özellikle Windows 11'de başlat menüsü ve görev çubuğu klasik yerlerinden uzaklaşarak alt çubukta ortalanmış bir şekilde konumlanmıştı. Yapılan testlerde ve incelemelerde ise kullanıcıların bu kullanımdan memnun kalmaması halinde Windows 11'de eski klasik görünüme dönebileceği öğrenildi.

WithinRafael adlı Twitter kullanıcısı tarafından yapılan paylaşımda, kullanıcıların başlat menüsü değiştirme işlemlerini basit bir şekilde yapabileceği vurgulandı. "Start_ShowClassicMode" komutunun kullanılması ile başlat menüsünü ve görev çubuğunun eski yerinde yer alacağını belirten kullanıcı, sistemin mevcut değişiklikler için çok esnek bir yapıda olduğunu söyledi. 

Yeni tanıtım için geri sayım başladı

24 Haziran 2021 Doğu saati ile 11.00’da başlayacağı belirtilen etkinlik, canlı olarak sosyal ağlarda ve resmi internet sitesinde yer alacak. Kullanıcılar hatırlatıcı alma seçeneği ile canlı yayın başladığında bildirim alma imkanına sahip.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap