Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Battlefield 6'nın Tanıtım Tarihi Açıklandı

Electronic Arts ve DICE tarafından Battlefield 6 için özel bir teaser yayınlandı. Yeni mesaj ile birlikte oyunun tanıtım tarihi de açıklandı.

Battlefield 6 için uzun zamandan beri pek çok iddia gündemde yer alıyor. Özellikle seri hayranları için büyük bir beklenti yaratan yeni versiyon için beklenen açıklama sonunda yapıldı. DICE ve Electronic Arts tarafından Twitter üzerinden duyurulan yeni gelişmeye göre Battlefield 6 önümüzdeki hafta itibariyle tanıtılacak. 9 Haziran tarihinde oyun için özel bir tanıtım yapılacak.

Battlefield 6 İçin Resmi Duyuru Geldi!

Resmi Battlefield Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklama şöyle;

Yayınlanan yeni mesajda, sadece Battlefield logosu ve tanıtım tarihini belirten bir yazı görülüyor.  10 saniyelik videoda oyuna dair başka bir detay bulunmuyor. Ancak oyun için videoda kullanılan yeni logo, bazı ipuçları veriyor.

Adı Battlefield 6 mı Yoksa Battlefield mi Olacak?

Glitchy efektli Battlefield logosunda 6 sayısına yer verilmedi. Bu bakımdan serinin yeni oyunu Battlefield olarak da adlandırılabilir. Bu konuda daha önce de pek çok iddia gündeme getirilmişti.

Videoda hem logo efekti hem de diğer yazı tipleri, oyunun geçmişten ziyade gelecekte geçeceğine dair de ipuçları sunuyor. Video yayınlandıktan sonra gündemde en çok konuşulan konulardan birisi Battlefield 6’ın önceki serilere göre bir farka sahip olacağı. İddialara göre bugüne kadar hep tarihi olayların ele alındığı Battlefield’da yeni versiyon ile birlikte oyun gelecekteki ütopik bir dünyada geçecek.  

Yeni Oyun Modu Gelebilir

Battlefield için gündemde yer alan bir diğer iddiada ise Battle Royale türünü de andıracak yeni bir oyun modunun geliştirilebileceği. Çok oyunculu modda 128 oyuncu kapasitesiyle oyuncuların farklı bir oyun deneyimi yaşayabilmesi de mümkün.

PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X için geliştirilen oyun için tanıtım ile birlikte resmi çıkış tarihinin de açıklanması bekleniyor.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap