Battlefield 2042 Kısa Tanıtım Filmi Yayınlandı

Şirket tarafından yapılan son açıklamalar doğrultusunda beklenen Battlefield 2042 kısa tanıtım filmi yayınlandı. Kısa film yeni oyun hakkında pek çok ipucu veriyor.

Battlefield 2042 | Exodus Short film başlığı ile YouTube üzerinden duyurulan gelişme, 22 Ekim 2021 tarihinde piyasaya sunulacak Battlefield 2042 için pek çok yeni detayın açığa çıkmasını sağladı. Yayınlanmasının ardından geçen yaklaşık 5 saatlik süre içerisinde 800 bin izlenme alan ve 129 bin beğeni elde eden kısa film, resmi olarak yapılmamış pek çok farklı açıklamanın ve oyun içi özelliğinin de öğrenilmesini sağladı. 

YouTube üzerinden yayınlanan kısa film şu şekilde; 

Kısa filmden edinilen bilgilere göre oyun ABD ile Rusya arasında geçen savaş odağında ilerliyor. Her iki devlet de savaşın eşiğinde olduğu gibi kısıtlı dünya kaynakları üzerinde hakimiyet kurmaya çalışıyor. Rusya ve ABD dışında dünya genelindeki pek çok ülke ise yoksulluk ve yaşanan sorunlar nedeniyle çökmüş durumda. Vatansızlar olarak büyük bir kitle ortaya çıkarken bu gruplar, zaman zaman bir arada zaman zaman da çatışma içerisinde oluyor.

5. Uzman belli oldu

Kısa film aslında oyunda geçecek hikayenin öğrenilmesini sağlıyor. Yeni film ile birlikte en çok dikkat çekenlerden birisi de Battlefield 4’te yer alan İrlandalının da yeni oyunda yer alacak olması. İrlandalı, Battlefield 2042'de oynanabilir bir “No-Pat” uzmanı olacak. İrlandalının da açıklanmasıyla birlikte Oyunda yer alacak 5. Uzman da öğrenilmiş oldu. Şirket Haziran ayında yaptığı açıklama ile birlikte Casper, Mackay, Boris ve Falck olarak 4 uzmanı tanıtmıştı. 

Battlefield 2042, 22 Ekim'de PlayStation 4, PlayStation 5, Windows PC, Xbox One ve Xbox Series X'e geliyor. 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap