Battlefield 2042 Bir Ay Daha Ertelendi

Son dönemlerin en çok beklenti yaratan oyunlarından bir tanesi olan Battlefield 2042 için sürpriz bir gelişme yaşandı. Oyunun çıkış tarihi bir ay daha ertelendi.

EA tarafından geliştirilen ve birinci şahıs nişancı serisinin bir sonraki oyunu olacak Battlefield 2042 uzun zamandan beri gündemde. Oyun, çıkış tarihi ile oyuncuların bir an önce oynamak istediği oyunlardan birisi olarak görülüyor. Ancak yaşanan yeni gelişmeler ile birlikte yeni oyunu denemek isteyenlerin bir süre daha beklemesi gerektiği görüldü. Şirket tarafından yapılan resmi açıklama ile birlikte oyunun çıkış tarihinin geciktiği ve ertelendiği belirtildi. EA, seri geliştirici DICE'ın CEO'su Oskar Gabrielson'a atfedilen bir mesaj ile gecikmeyi duyurdu.

Pandemi nedeniyle oyun planlamasında aksaklıklar yaşandı

Konu ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; "Oyunun ölçeği ve kapsamı göz önüne alındığında, lansmana doğru ilerlerken ekiplerimizin stüdyolarımıza geri döneceğini ummuştuk. Devam eden koşullar, bunun güvenli bir şekilde olmasına izin vermiyor ve ekiplerin evden yaptığı tüm sıkı çalışma ile oyuncularımız için Battlefield 2042 vizyonunu gerçekleştirmek için fazladan zaman ayırmanın önemli olduğunu düşünüyoruz.

Pandemi nedeniyle ofislerde çalışamayan geliştirici ekibi, her ne kadar uzaktan çalışmalarını sürdürse de mevcut çalışmalar istenen performansın alınmasını engelliyor. Bu bakımdan şirket aldığı yeni karar ile birlikte oyunun çıkış tarihini ertelemek durumunda kaldı. Bu yeni bir tartışmanın başlamasına yol açsa da özellikle Pandeminin önümüzdeki günlerde de devam edecek olması, ikinci bir erteleme kararının geleceği konusunda da ciddi bir işaret olarak değerlendirildi.

2018 yılında piyasaya sunulan Battlefield 5 sürümünün ardından oyununun yeni versiyonu olacak Battlefield 2042 uzun zamandan beri en çok beklenen ve beklenti yaratan oyunlardan birisi olarak görülüyordu.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap