Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Bard Karşısında Nasıl Oynanır?

Bard counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan çeşitli ipuçları sana Bard karşısında yardımcı olacaktır.

Bard koridor aşamasındayken büyük olasılıkla Q yeteneğini bir minyon birliğinde kullanmaya ve onun ardındaki şampiyona vurmaya çalışacaktır. Bu nedenle minyon dalgasına çok yakın durmamalısın. Bunu yapabilirsen bedavadan sersemletme etkisine maruz kalmaktan kurtulursun.

Bard her ne zaman güvenli olduğuna inanırsa haritada dolaşıp ihtiyaç duyduğu dolumları toplamaya çalışacaktır. Bu tür durumlarda mutlaka karşıdaki taşıyıcı şampiyona baskı kurmayı düşünmelisin. Koridoru cezalandırmak için en iyi yöntem budur.

Bard güçlendirilmiş otomatik saldırılara sahiptir. Bu saldırılar özellikle kısa süreli hasar takası söz konusu olduğunda çok can yakar. Onunla hasar takasına girmeye çalışırken otomatik saldırılarının güçlendirilmemiş olduğundan emin olmalısın.

Bard karşısında strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Bard özellikle oyunun orta evresinde etkinliğini gösteren bir şampiyondur. Bu nedenle takım arkadaşlarınla bir arada durmaktan olabildiğince kaçınmalısın. Çünkü bu tür durumlarda Bard R yeteneğini kullanacak ve hepinizi etkileyecektir.

Bard'ın Q yeteneği duvara yakın olan rakiplere sersemletme etkisi uygular. Bu nedenle Ejder veya Baron gibi görevlere giderken alternatif yolları kullanmayı düşünmelisin. Önemli görevlerden önce sersemletme etkisine maruz kalmak oyunun kaderini değiştirebilecektir.

Canın azken kulenin altında çok fazla vakit geçirmeye çalışmamalısın. Bunun en büyük sebebi Bard'ın R yeteneğini kullanarak kuleyi durdurabilecek olmasıdır. Kısacası canın az olduğunda kulene çok fazla güvenmemelisin.

Bard'ın potansiyeli

Bard oyuna başlar başlamak son derece güçlüdür çünkü otomatik saldırıları güçlendirilmiş durumda olur. Onun otomatik saldırılarına çok fazla maruz kalmamalısın. 2. seviye olduğunda üzerine doğru hamle yapıp tüm gücünü göstermek isteyecektir. Bu konuda dikkatli olmalısın.

Bard ilk geri gittiğinde Buzdiş eşyasını tamamlayacaktır. Bu eşya onun hasar potansiyelini epey yükseltecek olduğundan hasar takasları için dikkatli olmalısın. Genel olarak Q yeteneğini boşa kullanınca veya güçlendirilmiş otomatik saldırılardan yoksun olunca hamle yapmalısın.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum.

Yorum Yap