Bard CT (Counter): Bard Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Bard CT (Bard counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Bard karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-14]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Bard karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Bard karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Bard counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Bard counter taktikleri

Bard koridor aşamasındayken büyük olasılıkla Q yeteneğini bir minyon birliğinde kullanmaya ve onun ardındaki şampiyona vurmaya çalışacaktır. Bu nedenle minyon dalgasına çok yakın durmamalısın. Bunu yapabilirsen bedavadan sersemletme etkisine maruz kalmaktan kurtulursun.

Bard her ne zaman güvenli olduğuna inanırsa haritada dolaşıp ihtiyaç duyduğu dolumları toplamaya çalışacaktır. Bu tür durumlarda mutlaka karşıdaki taşıyıcı şampiyona baskı kurmayı düşünmelisin. Koridoru cezalandırmak için en iyi yöntem budur.

Bard güçlendirilmiş otomatik saldırılara sahiptir. Bu saldırılar özellikle kısa süreli hasar takası söz konusu olduğunda çok can yakar. Onunla hasar takasına girmeye çalışırken otomatik saldırılarının güçlendirilmemiş olduğundan emin olmalısın.

Bard counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Bard özellikle oyunun orta evresinde etkinliğini gösteren bir şampiyondur. Bu nedenle takım arkadaşlarınla bir arada durmaktan olabildiğince kaçınmalısın. Çünkü bu tür durumlarda Bard R yeteneğini kullanacak ve hepinizi etkileyecektir.

Bard'ın Q yeteneği duvara yakın olan rakiplere sersemletme etkisi uygular. Bu nedenle Ejder veya Baron gibi görevlere giderken alternatif yolları kullanmayı düşünmelisin. Önemli görevlerden önce sersemletme etkisine maruz kalmak oyunun kaderini değiştirebilecektir.

Canın azken kulenin altında çok fazla vakit geçirmeye çalışmamalısın. Bunun en büyük sebebi Bard'ın R yeteneğini kullanarak kuleyi durdurabilecek olmasıdır. Kısacası canın az olduğunda kulene çok fazla güvenmemelisin.

Bard'ın potansiyeli

Bard oyuna başlar başlamak son derece güçlüdür çünkü otomatik saldırıları güçlendirilmiş durumda olur. Onun otomatik saldırılarına çok fazla maruz kalmamalısın. 2. seviye olduğunda üzerine doğru hamle yapıp tüm gücünü göstermek isteyecektir. Bu konuda dikkatli olmalısın.

Bard ilk geri gittiğinde Frostfang (Buzdiş) eşyasını tamamlayacaktır. Bu eşya onun hasar potansiyelini epey yükseltecek olduğundan hasar takasları için dikkatli olmalısın. Genel olarak Q yeteneğini boşa kullanınca veya güçlendirilmiş otomatik saldırılardan yoksun olunca hamle yapmalısın.

Bard son derece gezgin bir şampiyondur. Koridorda onun hızıyla yarışabilecek bir şampiyon bulman önemlidir. Etkisiz bırakmak istiyorsan gezinme (roam) kabiliyetini olabildiğince kısıtlaman gerekir. Bunu yapamayan pek çok şampiyon oyunu kaybedecektir.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap