Azir CT (Counter): Azir Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Azir CT (Azir counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Azir karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-13]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Azir karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Azir karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Azir counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Azir counter taktikleri

Azir’in askerlerine çok yakın olmamaya çalışmalısın. Azir W yeteneğini kullanarak asker çıkardığında olabildiğince uzaktan sana otomatik saldırı yapabileceğini bilmelisin. Azir bir asker konuşlandırdığı zaman olabildiğince güvenli bir mesafeye geri çekilmeye çalışmalısın.

Azir’in askerleri olmadığı sürece hasar potansiyeli epey azalacaktır. Bunu avantajlı bir şekilde kullanmak için karşına doğru zamanlarda hasar takasına başlayabilirsin. Ancak askerler geri geldiği zaman geri çekilmeyi unutmamalısın.

6. seviye olduktan sonra haritaya ve Azir’in mana çubuğuna dikkat etmelisin. Bir şekilde karşı takımın ormancı şampiyonunu hareket halinde görürsen geri çıkmaya çalışmalısın. Çünkü bu Azir ile ortaklaşa hareket ederek sana baskın düzenleyecekleri anlamına gelir.

Azir counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Bir takım savaşı başlamadan önce Azir mutlaka olabildiğince rahatsız hasar vermeye çalışacaktır. Bunu yaparken W yeteneğinden gelen askerleri kullanmaktan çekinmeyecektir. Onu görür görmez mücadeleye başlamalı veya beklemelisin.

Azir’in pasif yeteneğinin yakınlarında mücadele etmeye çalışmamalısın. Oluşturulan kule neredeyse normal kuleyle aynıdır. Kulenin altında savaşırsan çok fazla hasar alabilir ve aynı zamanda kazanacağın bir takım savaşını kaybetmek zorunda kalabilirsin.

Azir mekanik olarak kombinasyonlara bağlı bir şampiyondur. Herkes bu şampiyonları kolayca uygulayabilme şansına sahip değildir. Dolayısıyla dikkatli olmalı ve Azir oyuncusunun yapacağı hatayı kullanarak onu cezalandırmaya çalışmalısın.

Azir'in potansiyeli

Azir, Nashor’un Dişi eşyasını tamamladıktan sonra minyon dalgalarını hızlı bir biçimde ittirme şansına sahip olacaktır. Yeteneklerini kullanarak minyon dalgalarını ittirmeye çalışmalısın. Aksi durumda koridordaki avantajını kaybedeceğini bilmelisin.

Azir 2. seviye olduktan sonra Q ve W yeteneğine erişmiş olur. W yeteneğini kullandığı zaman konumunu değiştirmen gerekir. Bunu yapmazsan sana özgürce saldıracaktır. Azir özellikle askerlerini savaş alanına çağırdığında çok daha güçlü olan bir şampiyondur.

Azir 6. seviye olduktan sonra takım savaşlarındaki etkisini göstermeye başlar. Özellikle askerleri rakibin pozisyonunu değiştirme veya ona pozisyon alma konusunda ekstra avantaj sağlar. Bunu kullanarak takım savaşlarında avantaj elde etmeye çalışabilirsin.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap