Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Aurelion Sol Karşısında Nasıl Oynanır?

Aurelion Sol counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan çeşitli ipuçları sana Aurelion Sol karşısında yardımcı olacaktır.

Aurelion Sol hasar takaslarını olabildiğince uzatmaya çalışan şampiyonlardan biridir. W yeteneğini kullandığı zaman olabildiğince hasar vermeye çalışır. Bu tür durumlarda ona anlık hasarlarla karşılık vermeye çalışmalısın.

Aurelion Sol'un Q yeteneği bekleme süresi erken seviyelerde biraz yüksektir. Bunun üzerine bir oyun planı yapabilirsin. Çünkü bu yetenek bekleme süresinde olduğu zaman Aurelion Sol baskınlardan ve hamlelerden kaçamaz hale gelir.

Aurelion Sol baskınlara karşı oldukça zayıf kalan bir şampiyondur. Çünkü koridoru hızlı bir biçimde ittirmek zorunda kalır. Ancak E yeteneğini kullanarak baskınlardan kaçabilme şansı vardır. E yeteneği bekleme süresindeyken çeşitli hamleler yapmaya çalışabilirsin.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Aurelion Sol Q > R kombinasyonunu yaparak hemen hemen her takım savaşını etkileyebilme şansına sahiptir. Bu tür durumlarda takım savaşında yanlış konumda olmamaya özen göstermelisin.

Aurelion Sol'un oyun kazanma gereksinimi sürekli haritada gezinmek ve alan hasarıyla mücadeleleri kazanmak üzerine kuruludur. Sürekli olarak ayrık ittirme yaparak onun etkin olabileceği durumlardan kaçınmayı başarabilirsin. Elbette haritada doğru yerlere totem koyman gerekir.

Aurelion Sol her ne kadar minyon temizleme konusunda sorun yaşamasa bile kulelere doğru ittirme yapma konusunda problem yaşayan bir şampiyondur. Çünkü bunu yaptığı zaman baskınlara karşı açık hedef haline dönüşür.

Potansiyel

Aurelion Sol'un ilk eşyası veya ikinci eşyası mutlaka Rylai'nin Kristal Asası olacaktır. Yeteri kadar hareketli bir şampiyona sahip değilsen ondan kaçamayacağını bilmelisin. Bu eşyayı satın aldıktan sonra Aurelion Sol'un gücü epey bir artış gösterir.

Aurelion Sol ile daha ilk seviyelerde mücadele etmeye başlamak dezavantajlı olabilir. Çünkü bire bir hasar takası söz konusu olduğunda şaşırtıcı derecede hasar verebilecek bir şampiyondur. Ayrıca Aurelion Sol 3. seviyeye ulaştığı zaman ciddi bir güç artışı yaşayan şampiyonlardan biridir.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum.

Yorum Yap