ASUS ROG Strix Serisi Monitörlerin Özellikleri

Tayvan merkezli donanım ve bilgisayar üreticisi ASUS, oyunculara yönelik bilgisayar ve donanım ürünlerini tanıtmaya devam ediyor. Bu bağlamda ROG Swift PG279QM, ROG Strix XG43UQ, ROG Swift PG32UQ adlı monitörler tanıtıldı.

ROG Swift PG279QM Özellikleri

27 inç ekran boyutuna sahip olan ROG Swift PG279QM, 2560 x 1440 piksel çözünürlüğe sahip olarak oyun severlerin karşısına çıkıyor. IPS panel teknolojisi ile daha doğru renk ve akıcı görüntü sağlayan monitör aynı zamanda 240 Hz ekran yenileme hızına sahip.

ROG Swift PG279QM, NVIDIA G-Sync Reflex Latency Analyzer uygulamasına sahip olarak kullanıcılara sunuluyor. Monitörün özellikleri onu espor alanında da tercih edilebilir monitörler arasında yer almasını sağlıyor..

ASUS ROG Strix XG43UQ Özellikleri

ROG serisi ürünleri ile oyun dünyasında geniş bir yer alan ASUS, hem TV hem de oyuncu monitörü olarak kullanılan ROG Strix XG43UQ ile dikkatleri üzerine çekiyor.

43 inç boyuta sahip olan devasa monitör, 4K görüntü kalitesi sunuyor. LED teknolojisinin kullanıldığı ekranın panel teknolojisi ise VA olarak tercih ediliyor. 144 Hz ekran yenileme hızı sunan monitör Radeon FreeSync 2 desteği ile düşük gecikme süresi sağlıyor.

ROG Swift PG32UQ Özellikleri

ROG Swift PG32UQ, çerçevesiz tasarımı ve 32 inç boyutu ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. IPS panel teknolojisinin kullanıldığı monitör 4K görüntü kalitesi sunuyor. Ayrıca monitör oyuncular için önemli olan 144 Hz ekran yenileme hızına ve HDR 600 desteğine sahip.

Monitör AMD FreeSync Premium Pro desteği ve NVIDIA G-Sync Uyumu sunarak oyunseverlerin oyun deneyimlerinin kalitesini daha da arttırıyor. Sahip olduğu teknolojiler sayesinde oyunlarda yırtılmaların önüne geçiliyor.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap