ASUS, ExpertBook B9 İsimli Dizüstü Bilgisayarını Duyurdu

Çin merkezli teknoloji üreticisi ASUS, dünyanın en hafif dizüstü bilgisayarı olarak tanıtılan ExpertBook B9’u duyurdu. ExpertBook B9 aynı zamanda 24 saat pil ömrü de sunuyor.

Profesyonel iş dünyasında bilgisayar kullanımı kolay taşıma ve performans ikilisini önemli kılar. ASUS ExpertBook B9, iş dünyasının üyelerinin beklentilerini fazlasıyla karşılıyor. 880 gram bataryasız ağırlığa sahip olan bilgisayar, hafif ve zarif tasarımının altında güçlü donanımlara sahip.

ASUS ExpertBook B9, 14 inç boyuta sahip Full HD LED ekran ile karşımıza çıkıyor. IPS paneli bulunan ekran aynı zamanda ekranın yansımasını engelleyen Anti-Glare özelliğe sahip.

ASUS ExpertBook B9, işlemci seçeneği olarak Intel Core i7-10510U ve Intel Core i7-10210U modelleri ile kullanıcılara sunuluyor. Bilgisayarın grafik işleme görevini ise Intel Iris Xe üstleniyor.

Depolama alanında 512 GB ve 1 TB olmak üzere iki çeşit seçenek sunan ASUS, bellek alanında ise 8 GB LPDDR4 2133 Mhz SDRAM ve 16 GB LPDDR3 2133 Mhz SDRAM seçeneklerini sunuyor. Ayrıca bilgisayar, Windows 10 Pro işletim sistemine sahip olarak kullanıcılarına sunuluyor.

Bağlantı noktalarında ise Wi-Fi 6, iki adet USB Type-C 3.1, bir adet USB Type-A 3.1, bir adet HDMI 2.0 ve bir adet 3.5 mm mikrofon ve kulaklık girişi sunuyor.

Batarya noktasında da üstün performans sergileyen ExpertBook B9, tam 24 saat pil ömrü vaad ediyor. 39 dakikada %60 şarj olabilen bilgisayar, 66 Wh batarya kapasitesine sahip.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap